Katažina Sosna šventė dvi pergales Prancūzijoje

Lietuvos kalnų dviratininkė Katažina Sosna puikiai pasirodė dvejose lenktynėse Prancūzijoje. Italijos komandos „Torpado – Südtirol“ narė laimėjo „Canyon Roc Marathon“ (UCI MTB „Marathon Series“) ir „Roc d’Azur“ lenktynes.

Katažina Sosna (v). Foto: Roc d’Azur

Pasaulio MTB kroso maratono reitingo lyderė K. Sosna 84,5 km Canyon Roc Marathon“ trasą, kurios bendras pakilimas – 2170 m, įveikė per 4 val. 35 min. 37 sek. Už pergalę jai atiteko 250 pasaulio MTB kroso maratono reitingo taškų ir 1000 eurų premija.

Katažina apgynė 2019 metais iškovotą nugalėtojos titulą. Antra finišavo bosnė Lejla Tanovič (+4.50), o trečia – italė Costanza Fasolis (+11.23). Klasifikuotos 47 dviratininkės.

Po šios pergalės K. Sosna sustiprino savo pozicijas UCI MTB „Marathon Series“ varžybų reitingo viršūnėje. Lietuvos dviratininkė turi 1270 taškų. Antra žengia Katažinos komandos draugė vokietė Stephanie Dohrn, surinkusi 1040 taškų. Trečioje vietoje – prancūzė Estelle Morel, turinti 820 taškų. Klasifikuotos 83 dviratininkės.

49,8 km „Roc d’Azur“ lenktynių trasą, kurios bendras pakilimas – 1140 m, K. Sosna įveikė per 2 val. 29 min. 27 sek. Pirmą kartą šias varžybas laimėjusiai Lietuvos dviratininkei atiteko 2000 eurų premija.

Antrą vietą užėmė nugalėtojos titulą gynusi prancūzė Margot Moschetti (+7.21), o trečią – belgė Emeline Detilleux (+9.49).

K. Sosna 2018 metais šiose varžybose buvo ketvirta, o 2019 metais – antra.