Kaune lenktyniavo per 330 dviratininkų

Gegužės 7 d. surengtų „Daistatus“ Kauno dviračių lenktynių nugalėtoju ilgiausioje distancijoje tapo Eimantas Gudiškis („Colibri Cycling“). Jis 86 km įveikė per 2 val. 20 sek. Du „Voltas-Madaris Cycling Team“ dviratininkai finišo liniją kirto atsilikę vos sekundės dalimis: antras buvo Mantas Januškevičius (+0,64 sek.), o trečias – Rokas Kmieliauskas (+1,17 sek.).

Ilgą laiką lenktynėse pirmavusius 4 dviratininkus tik paskutiniame rate netoli finišo pavijo pagrindinė grupė ir viską nulėmė geresnės pozicijos, komandos pagalba ir taktika finišo sprinte.Lietuvos kalnų dviračių maratono (XCM) čempionas ir daugkartinis prestižinių Lietuvos plento bei XCM lenktynių laimėtojas E. Gudiškis šįkart buvo greičiausias ir Kaune. Pasirinkęs sprintuoti iš toliau ir maksimaliai atiduoti jėgas, jis aplenkė priekyje buvusius varžovus ir pirmas kirto finišo liniją.

Moterų grupėje pirma finišavo Lietuvos žvyrkelio lenktynių („gravel“) ir kroso čempionė Inga Paplauskė („Top Team Cycling“). Jos varžovė iš Latvijos Lasma Elza Vaivode („LiVelo/Zelta Zeme“) atsiliko 1 min. 21 sek.

Iš 5 komandų greičiausia buvo „Voltas-Madaris Cycling Team“. Antri liko „Top Team Cycling“ dviratininkai (+59,84 sek.), o treti – „Fakelai“ (+1.01,11).

86 km lenktynėse klasifikuoti 63 dviratininkai iš Lietuvos ir Latvijos.

55 km distancijoje greičiausias buvo Lukas Sakavičius (Panevėžio Raimundo Sargūno SG/„El-Eko Sport-tempas“) – 1 val. 20 min. 19 sek. Antras finišavo Rapolas Valeika (Klaipėdos „Viesulo“ SC, +5,01 sek.), o trečias – Arminas Balanaitis (Vilniaus „Komandos dvasia-Ultrabike“, +5,16 sek.).

Moterų įskaitoje nugalėjo tituluota dviratininkė Daiva Tušlaitė-Ragažinskienė („Colibri Cycling“) – 1 val. 20 min. 25 sek. Antra buvo Augustė Mikutytė (+8,09 sek.), o trečia –Augustė Audinytė (+21,14 sek., abi – Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“).

Iš 9 komandų pirmą vietą užėmė Kauno „Daistatus-Dviratai“, antra – Vilniaus „Komandos dvasia-Ultrabike“, o trečią – Klaipėdos „Velo Ghost Veloma“.

55 km distancijoje klasifikuoti 142 dviratininkai iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos.

Šioje distancijoje važiavo ir Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentas Darius Levickis, generalinis sekretorius Arnoldas Valiauga, žinomas autolenktynininkas Vaidotas Žala.

31 km distancijoje jėgas išbandė 126 dviratininkai iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos. Buvo apdovanoti absoliučios įskaitos nugalėtojai ir prizininkai mėgėjų, vaikų, jaunučių ir veteranų amžiaus grupėse.