Kęstutis Vaitaitis Europos jaunių ir jaunimo čempionate pranoko 120 varžovų

Čekijoje surengto Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių plento čempionato jaunimo vaikinų grupinėse  lenktynėse sekmadienį 19-metis Lietuvos atstovas Kęstutis Vaitaitis tarp 159 dalyvių užėmė 39-ą vietą.

Nugalėtojas paaiškėjo po fotofinišo. Aukso medalį iškovojo šveicaras Marc Hirschi. Jis 140,4 km (14 ratų) nuvažiavo per 3 val. 58 min. 14 sek. (vid. greitis – 35,36 km/h). Sidabro medalį pelnė prancūzas Victor Lafay, o bronzos – ispanas Fernando Barcelo.

4-7 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 8 sek. K. Vaitaitį nuo nugalėtojo skyrė 14 min. 17 sek.

Kiekviename rate dviratininkams teko įveikti 400 m ilgio akmenimis grįstą įkalnę, o iškart po jos – 2,9 km ilgio ir 7 proc. statumo įkalnę.

Lenktynėse dalyvavo 159 dviratininkai iš 36 šalių. Kiti Lietuvos dviratininkai – Rojus Adomaitis, Justas Beniušis, Venantas Lašinis ir Alanas Marcinkėnas tarp 55 klasifikuotų sportininkų nepateko.

Lietuvos jaunimo vaikinų rinktinė prieš startą.

Jaunių vaikinų grupines lenktynes įtikinamai laimėjo asmeninių lenktynių nugalėtojas belgas Remco Evenepoel. Jis 118,8 km nuvažiavo per 3 val. 15 min. 19 sek. (vid. greitis – 36,49 km/h). Sidabro medalį pelnęs šveicaras Alexandre Balmer nuo nugalėtojo atsiliko net 9 min. 44 sek. Bronzą pelnė ispanas Carlos Rodriguez (+9.46). Į pirmąjį dešimtuką pateko net trys Belgijos dviratininkai.

Visi šeši Lietuvos atstovai – Eitvilas Aželis, Algirdas Butkevičius, Aristidas Kelmelis, Rokas Kmieliauskas, Laurynas Kuras ir Erikas Šidlauskas tarp 53 klasifikuotų dviratininkų nepateko. Beje, finišo nepasiekė ir visi šeši Latvijos bei Lenkijos sportininkai.

Lenktynėse dalyvavo 167 dviratininkai iš 38 šalių.