Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kolumbijoje finalinis Pasaulio treko taurės etapas

Ausrine Trebaite - pasaulio treko taures etapasAustralijoje ir Argentinoje tik prasideda 2015 m. dviračių plento sezonas, o treko specialistai jau siekia sportinės formos piko ir sausio 17 d. pradeda paskutines bilietų dalybas į Pasaulio treko čempionatą.

Paskutinis trečiasis Pasaulio treko taurės etapas sausio 17-18 d. vyks Kolumbijoje, kur paaiškės visi, vasario 18-22 d. Prancūzijoje vyksiančio Pasaulio treko čempionato dalyviai. Po dviejų taurės etapų Meksikoje ir Didžiojoje Britanijoje sau vietą iš lietuvių užsitikrino tik Simona Krupeckaitė. Kiti trys lietuviai: Vasilijus Lendelis, Gintarė Gaivenytė-Mikalajūnė ir Aušrinė Trebaitė intensyviai ruošėsi kelionei už Atlanto.

A.Trebaitė ir treneris Antanas Jakimavičius Kolumbijos sostinėje Bogotoje treniruojasi jau nuo gruodžio 28 d., o trenerio Dmitry Leopoldo sprinteriai liko ruoštis namuose – Panevėžio “Cido arenos” treke ir į Kolumbiją išvyko vakar.

“Į Kolumbiją atvykome prieš geras dvi savaites, pasiruošimas vyksta gerai, savijauta taip pat nebloga. Treniruotėse atkarpas važiuoju ir viena ir paskui motociklą. Kolumbijos aukštikalnes pasirinkome neatsitiktinai, čia dėl reto oro natūraliai galėsiu pakelti hemoglobino koncentraciją kraujyje” – apie pasiruošimą pasakojo A.Trebaitė.

Prieš išvykmadas į Kolumbiją treneris D.Leopoldas kalbėdamas apie galimus iššūkius paskutiniame taurės etape pasakojo ne tik apie septynių valandų laiko zonos skirtumą, bet ir apie neįprastas sąlygas europiečiams – tai palyginus aukštai virš jūros lygio esantis trekas (beveik 1000 m), aukšta daugiau 30 laipsnių siekianti temperatūrą ir tvankus oras.

Treneriai kalbėdami apie rezultatus buvo realistai. A.Trebaitei paskutiniame etape Omniumo rungtyje reikia pasiekti bent 10-ą vietą ir žiūrėti kaip finišuos varžovės. Tuo tarpu iš sprinterių saugi jaučiasi tik Lietuvoje likusi S.Krupeckaitė. V.Lendeliui norint gauti bilietą į Pasaulio čempionatą reikia kovoti dėl labai aukštų vietų, o G.Gaivenytei-Mikalajūnei ši užduotis dar sunkesnė.

“G.Gaivenytės-Mikalajūnės šansai šiais metais pasiekti Pasaulio čempionatą nedideli, o V.Lendelis tokio rango varžyboms dar kiek per jaunas. Praėjęs Europos elito treko čempionatas, ši taurė, galbūt pasaulio čempionatas, 2015 metų startai tai tik kelias į svarbiausią tikslą – 2016 metų Rio de Žaneiro Olimpines žaidynes” – sakė D.Leopoldas.

Sausio 18 d. nuo 23:00 val. vakarinę programą tiesiogiai transliuos Viasat Sport Baltic kanalas. Galėsite stebėti finalines vyrų ir moterų omniumo taškų lenktynes (dalyvaus A.Trebaitė, 23:07 val. Lietuvos laiku) ir vyrų bei moterų sprinto ir keirino finalines kovas.