Latvijos BMX taurės varžybose – dvi lietuvių prizinės vietos

Maduonoje (Latvija) įvykusiame Latvijos BMX taurės varžybų trečiajame etape dalyvavo ir trys Šiaulių sporto centro „Dubysa“ / BMX Akademijos sportininkai – Vytautas Šatas (B11-12 grupė) bei Aidas Čepulėnas ir Mikas Jankus (abu – B15-16 grupė).

Dar vieną puikų pasirodymą surengė 12-metis V. Šatas. Jis 11-12 metų berniukų grupėje (50 dalyvių) iškovojo pirmą vietą. Gana lengvai laimėjęs kvalifikacinius bei ketvirtfinalio ir pusfinalio važiavimus, Lietuvos sportininkas tik finale sulaukė rimto pasipriešinimo –  pirmos vietos likimas sprendėsi paskutiniuose trasos metruose, kuriuose V. Šatas pranoko latvį Valterį Berzkalną (BMX Riga).

Mikas Jankus (d). Foto: Arūnas Šatas

15-16 metų vaikinų grupėje (21 dalyvis) trečią vietą iškovojo M. Jankus. Jis laimėjo visus kvalifikacinius bei pusfinalio važiavimus, o finale turėjo pripažinti estų Tonio Mugros bei Rasmuso Kisso pranašumą. A. Čepulėnas, kovojęs su metais vyresniais varžovais, pateko į pusfinalį ir bendroje įskaitoje užėmė 12-ą vietą.

Birželio 18-19 dienomis Lietuvos sportininkų laukią ketvirtasis Latvijos BMX taurės etapas, o birželio 25-26 dienomis Europos BMX taurės finaliniai etapai Valmieroje (Latvija). Lietuvoje geriausius BMX dviratininkus galėsime išvysti liepos 2 d. Lietuvos čempionate ir taurės varžybose Šiauliuose.