LDSF apdovanojimai 2020: Metų dviratininkai – Olivija Baleišytė ir Vasilijus Lendel

Geriausiais šių metų Lietuvos dviratininkais išrinkti Europos jaunimo (iki 23 metų) treko čempionato daugiakovėje (omniume) bronzos medalį iškovojusi Olivija Baleišytė ir Europos treko čempionato sprinto rungtyje taip pat bronzą pelnęs Vasilijus Lendel. Jie nugalėjo Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) surengtuose 2020 metų šalies dviračių sporto apdovanojimuose.

Vasilijus Lendel ir Olivija Baleišytė. Foto: Tomas Gaubys

Metų dviratininkės nominacijoje antrą vietą užėmė Lietuvos kalnų dviračių olimpinio kroso (XCO) ir kroso maratono (XCM) bei plento asmeninių lenktynių laikui čempionė Katažina Sosna, o trečią – pasaulio treko taurės varžybų etapo prizininkė ir Europos čempionate 5-ą bei 6-ą vietas iškovojusi Simona Krupeckaitė. Tarp pretendentų dar buvo Akvilė Gedraitytė, Rasa Leleivytė ir Miglė Marozaitė

Metų dviratininko nominacijoje antras liko svariai prie savo komandos „Groupama – FDJ“ pergalių lenktynėse Milanas – Turinas, daugiadienėse „Tour de Wallonie“, „Tour Poitou – Charentes en Nouvelle Aquitaine“, „Tour de Luxembourg“ ir „Giro d’Italia” varžybose prisidėjęs Ignatas Konovalovas, o trečias – Lietuvos plento čempionato sidabro ir bronzos medalių laimėtojas bei Lietuvos dviračių kroso vicečempionas Venantas Lašinis. Tarp nominantų dar buvo Gediminas Bagdonas, Justas Beniušis ir Evaldas Šiškevičius

Metų veterane išrinkta Inga Paplauskė. Antrą vietą užėmė Vita Degutienė, o trečią – Vida Dolgovienė. Tarp kandidatų dar buvo Tatjana Kalinienė, Jurgita Lunytė ir Tatjana Petrauskienė

Inga Paplauskė. Foto: Tomas Gaubys

Metų veteranu tapo Petras Kiušas. Antras liko Elijus Čivilis, o trečias – Tadas Malinauskas. Tarp pretendentų dar buvo Simas Kondrotas, Rimas Petrusevičius ir Arnoldas Valiauga

Petras Kiušas. Foto: Tomas Gaubys

Laureatai paaiškėjo susumavus dviračių sporto gerbėjų ir LDSF Vykdomojo komiteto narių balsavimo rezultatus. Gruodžio 15-21 dienomis internete vykusiuose rinkimuose dalyvavo 1920 dviračių sporto gerbėjų.

Kaip jau skelbėme, Metų komanda tapo „Klaipėda“, Metų proveržio nominacijoje nugalėjo Aivaras Mikutis (Šilalės SM/„Kvėdarna“), Metų atradimu tapo Rokas Adomaitis (Klaipėdos „Viesulo“ SC), Metų poelgio nominacijoje pirmas buvo Deno  Masiulio ir Justo Beniušio projektas „Giro d’ItaLIETUVA“, Metų treneriu tapo Dmitrij Leopold, Metų teisėjaRoberta Vainauskienė, Metų dviračių parasportininkuErnestas Česonis, o Metų renginiu„Blokada by Velopeak“.