Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

LDSF prezidentas Darius Levickis dalyvavo UEC kongrese

Savaitgalį Čekijos sostinėje Prahoje, viešbutyje „OREA Hotel Pyramida”, surengtas 35-asis Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) kongresas. Jame dalyvavo 45 nacionalinių federacijų iš 51-os atstovai, tarp jų ir Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentas Darius Levickis.

Kongrese buvo patvirtintos UEC įstatų pataisos. Nuo šiol organizacijos sprendimai galės būti priimami elektroniniu būdu, patvirtinti pakeitimai dėl galimybės atšaukti UEC aukščiausius pareigūnus. Taip pat buvo daug diskutuota dėl galimybių Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti aukščiausio lygio varžybose.

„Mes, Šiaurės Europos šalių atstovai, aiškiai pasisakėme prieš Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimą oficialiose varžybose. Europos šalys šiuo klausimu gana vieningos, bet galutinius sprendimus priima Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI), o ši vadovaujasi Tarptautinio olimpinio komiteto nuostatomis”, – sakė D. Levickis.

Tarp kongreso svečių buvo Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) prezidentas David Lappartient.

UEC kongreso išvakarėse D. Levickis dalyvavo Šiaurės Europos šalių dviračių sporto asociacijos (Nordic Cycling) susirinkime, kuriame aptarti įvairūs organizaciniai klausimai.

LDSF informacija