Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

LDSF šalies rinktinių kandidatus subūrė Ispanijoje

Lietuvos dviračių plento rinktinių kandidatai naujajam sezonui rengiasi Ispanijoje, Valensijos regione. Dviratininkus į stovyklą delegavo Lietuvos dviračių sporto fedaracija (LDSF). 

Foto: Tomas Gaubys

Nuo vasario 6 dienos Olivoje treniruojasi šalies jaunimo (iki 23 metų) vaikinų rinktinės kandidatai ir moterų bei jaunimo merginų rinktinių kandidatės bei būrelis jaunių. Kartu su dviratininkais yra išvykę treneriai Gediminas Bagdonas, Gediminas Kastanauskas ir Viktoras Biga. Kiek anksčiau į Ispaniją atvyko Rokas Kmieliauskas, Mantas Januškevičius, Aristidas Kelmelis ir Denas Masiulis. Prie šių jaunimo grupės atstovų prisijungė Valdas Šakūnas, Dovydas Lukšas, Martynas Tomkus, Gustas Raugala ir Žygimantas Matuzevičius. Su jaunimu treniruojasi ir jaunis Gediminas Kubelskas. Moterų stovykloje – triskart Lietuvos grupinių lenktynių čempionė Inga Češulienė, iki šiol treke didžiausių laimėjimų pasiekusi Olivija Baleišytė, Elvyra Bugajevaitė, Aistė Janavičiūtė, Dovilė Jonikaitė bei Greta Karasiovaitė

Beje, M. Januškevičius ir Justas Beniušis antradienį, kovo 2-ąją, debiutuoja Ukrainos ir Belgijos komandoje „Lviv“. Pirmasis lietuvių startas naujoje komandoje – „Le Samyn“ (UCI I kategorija, 205,4 km) lenktynės Belgijoje. Dalyvauja 25 komandos, iš kurių 7 priklauso aukščiausiam UCI divizionui (WorldTeams). Šiose varžybose lenktyniauja ir Evaldas Šiškevičius („Delko“).

Kovo 6-28 dienomis Ispanijoje stovyklaus trenerių Kęstučio Česaičio ir Donato Šertvyčio vadovaujami dviratininkai. 

„Džiugu, kad turime geras salygas rengtis sezonui. Visi esame patenkinti ir norime kuo daugiau nuveikti. Pirmoji savaitė buvo kiek ramesnė, nes reikėjo apsiprasti, o po to pradėjome treniruotis ciklais: tris dienas dirbame ir vieną ilsimės. Treniruotės skirtos jėgos ir ištvermės ugdymui, sprinto savybėms gerinti, komandinio važiavimo ypatumams. Rytais renkamės į mankštą, bėgiojame pajūriu, – pasakojo Lietuvos jaunimo rinktinės treneris G. Bagdonas. – Dalį rinktinės kandidatų pažįstu iš „Klaipėdos“ komandos, o kiti man yra mažiau žinomi. Stovykloje turiu puikią galimybę pamatyti, kas kuo kvėpuoja, kas kaip pasirengęs.“

Buvusiam profesionaliam dviratininkui G. Bagdonui jaunimo rinktinės kandidatų stovykloje padeda didžiulis žinių ir praktikos bagažas. „Dar tik pratinuosi prie naujo vaidmens. Viską sužiūrėti – nemažas iššūkis man. Treniruotėms daug ką pritaikau iš savo turtingos patirties. Stengiuosi jaunimui perduoti savo žinias, kurių per savo ilgą karjerą sukaupiau tikrai nemažai, – sakė septynis sezonus elitinei Prancūzijos komandai „Ag2r La Mondiale“ atstovavęs dviratininkas. – Beje, su jaunimu ir pats rengiuosi naujajam sezonui, nes dar nenoriu atsisveikinti su aktyviuoju sportu. Ketinu dar palenktyniauti“. 

G. Bagdonas teigė, kad dar nėra aišku, kur ir kada bus pirmasis Lietuvos jaunimo rinktinės startas šį sezoną. „Dėl artimiausių varžybų sunku ką pasakyti. Dar reikia palaukti. Šiuo metu Lenkija dar „užsidariusi“, Belgijoje gali lenktyniauti tik profesionalai. Viską stabdo  pandemija. Kol kas turime kvietimus tik iš Estijos turo ir „Baltic Chain Tour“ lenktynių organizatorių. Norėjome startuoti gegužės 16 dieną vyksiančiose jaunimo lenktynėse „Paryžius – Rubė“, bet jų organizatoriai šiemet kviečia tas pačias komandas, kurios turėjo dalyvauti pernai neįvykusiose šiose varžybose“, – sakė šalies jaunimo vaikinų rinktinės treneris. 

„Džiaugiuosi, kad federacija pirmą kartą mus treniruotėms subūrė į vieną vietą. Labai smagu, kad dirbame kartu, – pažymėjo dviratininkė O. Baleišytė. – Gyvename viename pastate, patys gaminame maistą. Man tai patinka. Tik trūksta šiltesnio oro. Jau kovo 6 dieną su Inga dalyvausime „Strade Bianche“ lenktynėse Italijoje. Jaučiuosi neblogai pasirengusi, lieka tik su galva susitvarkyti“.

Olivija su I. Češuliene šį sezoną atstovaus Italijos komandai „Aromitalia – Baso Bikes – Vaiano“, kurios garbę jau daug metų gina Rasa Leleivytė

Informaciją parengė Tomas Gaubys