Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

LDSF suvažiavime – apie nuveiktus ir planuojamus darbus

Penktadienį Vilniuje surengtame Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) eiliniame ataskaitų suvažiavime patvirtintas 2019 metų organizacijos biudžetas, 2018 metų finansinė ir veiklos ataskaitos, 2019 metų veiklos planas, varžybų kalendorius bei pritarta įstatų pakeitimams, kuriuos padiktavo naujasis Kūno kultūros ir sporto įstatymas. 

Suvažiavime dalyvavo 29 delegatai iš 37 balsavimo teisę turinčių LDSF narių.

Suvažiavimui pirmininkavęs LDSF prezidentas Romualdas Bakutis, kalbėdamas apie 2018 metų organizacijos veiklą, pasidžiaugė Vykdomojo komiteto ir direktorato nuveiktais darbais bei sportininkų pasiekimais.

„Praėjusiais metais turėjome devynis konstruktyvius vykdomojo komiteto posėdžius. Labai džiaugiuosi, kad vadyba ir direktoratas dirbo organizuotai, vykdyta  trenerių ir teisėjų kvalifikacijos kėlimo programa, surengtos visos planuotos varžybos, sportininkai pagal numatytą planą deleguoti į pasaulio, Europos čempionatus bei pasaulio taurės varžybas, visi parašyti projektai gavo valstybės finansavimą. Norėčiau pabrėžti, kad pernai federacijos direktoratui teko parengti labai daug ataskaitų ir atsakymų įvairioms institucijoms, – sakė R. Bakutis. – Turime pasidžiaugti, kad, nepaisant sunkių ir sudėtingų metų dėl šalies sporto finansavimo ir valdymo reformos, mūsų sportininkams pavyko pasiekti labai aukštų rezultatų. Taip pat noriu padėkoti visiems Gargžduose puikiai surengto Lietuvos dviračių plento čempionato organizatoriams, Panevėžyje treko varžybas organizuojančiam „El-Eko Sport“ klubui. Ateityje planuojame vietos varžyboms skirti vis didesnį finansavimą. Reikia pasidžiaugti ir išaugusia teisėjų kvalifikacija bei trenerių darbu.“

LDSF generalinė sekretorė – direktorė Rasa Ališauskienė informavo, kad šiemet Lietuvos dviratininkai dalyvaus penkiuose pasaulio, šešiuose Europos čempionatuose, 21-ame pasaulio taurės varžybų etape, Europos jaunimo olimpiniame festivalyje ir Europos žaidynėse, o Lietuvoje vyks dvejos tarptautinės varžybos ir 18 šalies čempionatų.

„Šiemet skirsime dar daugiau dėmesio rinkodarai ir komunikacijai, trenerių ir teisėjų kvalifikacijos kėlimui, bendradarbiavimui su tarptautinėmis organizacijomis, – sakė R. Ališauskienė. – Noriu padėkoti prisidedantiems prie dviračių sporto bendruomenės projektų, naujiems federacijos nariams, pateikusiems įdomių pasiūlymų.”

Lietuvos dviratininkai šiemet jau dalyvavo pasaulio dviračių treko čempionate Lenkijoje. Šiose varžybose šeštą vietą iškovojo Olivija Baleišytė. Kitos artimiausios didelės varžybos – birželio 21-30 dienomis Minske vyksiančios antrosios Europos žaidynės. Jose dalyvaus plento ir treko dviratininkai. „Kol trekininkai lenktyniaus Minske, plento dviratininkai Šilalėje išsidalins šalies čempionato medalius. LDSF per metus organizuoja apie 20 plento, treko, BMX kalnų dviračių ir kroso varžybų. Dalį jų federacija vykdo kartu su klubais ir kitomis organizacijomis. Labai džiaugiamės vis didėjančiu dviračių sporto klubų aktyvumu ir jų indėliu į šalies čempionatų organizavimą, – sakė po suvažiavimo kalbinta R. Ališauskienė. – Nuolat rašome įvairius projektus, rengiame dokumentus, teikiame ataskaitas šalies sportui vadovaujančioms organizacijoms, rūpinamės šalies rinktinių reikalais, atstovaujame dviračių sporto bendruomenei. Darbo netrūksta, todėl klubų įsitraukimas į varžybų organizavimą leidžia daugiau laiko skirti einamiesiems darbams.“

Pernai Vilniuje vyko dviračių sporto trenerių, o Panevėžyje – dviračių sporto teisėjų seminarai. „Treneriai ir teisėjai gavo daug naudingos informacijos ir naujas žinias galės pritaikyti praktikoje. Šiemet dviračių sporto bendruomenės narių – trenerių, sportininkų, teisėjų, mechanikų ir organizatorių mokymams bus skirta dar daugiau dėmesio. Šioje srityje glaudžiai bendradarbiaujame su Tarptautine dviračių sporto sąjunga (UCI) bei Europos dviračių sporto sąjunga (UEC). Pastaraisiais metais į stovyklas UCI Pasauliniame dviračių sporto centre Šveicarijoje delegavome dviratininkus Gabrielių Pabijanską, Luką Karalių ir Roką Gelžinį, o į UCI seminarą – teisėją Miglę Beresinevičiūtę“, – pasakojo LDSF generalinė sekretorė – direktorė.

2015 metų pabaigoje LDSF pradėjo rengti Metų Lietuvos dviratininkų rinkimus. „Manau, kad jie pasiteisino. Džiaugiasi ir patys dviratininkai, ir jų gerbėjai, o žinia apie dviračių sporto laureatus pasklinda visoje Lietuvoje ir užsienyje. Tai prisideda prie dar didesnio dviračių sporto žinomumo. Rinkimuose dalyvauja ne tik dviračių sporto specialistai, bet ir visuomenė bei sporto žurnalistai. Rinkimų partneriu tapo naujienų portalas 15min.lt, o apie rinkimus bei jų rezultatus skelbiama įvairiose Lietuvos žiniasklaidos priemonėse“, – teigė R. Ališauskienė.

Pakoreguotoje LDSF interneto svetainėje ldsf.lt galima rasti naujienas apie svarbiausius Lietuvos dviračių sporto renginius, lietuvių pasiekimus tarptautinėse varžybose, kitas aktualijas ir informaciją. Sutvarkyta Lietuvos dviratininkų laimėjimų suvestinė. „Savo interneto svetainėje stengiamės pateikti ne tik naujienas, bet ir kuo daugiau visai dviračių sporto bendruomenei reikalingos informacijos: įvairius dokumentus, medžiagą apie organizuojamus renginius ir varžybas, rezultatus. Svetainėje skiriame vietos ir smurto bei dopingo vartojimo dviračių sporte prevencijai, – sakė viena LDSF vadovių. – Norime, kad informacija pasiektų ne tik bendruomenės narius, bet ir visuomenę, todėl svarbiausios interneto svetainėje ldsf.lt publikuojamos naujienos nuolat siunčiamos šalies žiniasklaidai – pranešimus gauna apie 80 adresatų. Džiaugiamės, kad LDSF paskyros socialiniame tinkle „Facebook“ sekėjų gretos per pastaruosius trejus metus išaugo nuo 1000 iki 3700.“ 

LDSF 2016-2018 metais į aukščiausio lygio tarptautines varžybas – olimpines žaidynes, pasaulio ir Europos suaugusiųjų, jaunimo ir jaunių čempionatus delegavo per 70 dviratininkų. Lietuvos atstovai šiose varžybose iškovojo 16 medalių – 3 aukso, 7 sidabro ir 6 bronzos. Suaugusiųjų čempionatuose lietuviai vietas pirmajame dešimtuke užėmė 16 kartų. Lietuvos dviračių treko atstovai pasaulio taurės varžybose nuo 2015-ųjų rudens pelnė 13 medalių – po 4 aukso ir bronzos bei 5 sidabro.

„Džiaugiamės mūsų sportininkų iškovotais medaliais ir kitais aukštais pasiekimais. Be nuoseklaus ir kruopštaus dviratininkų bei jų trenerių, sporto organizatorių darbo būtų sunku tikėtis gerų rezultatų tarptautinėje arenoje. Džiaugiamės ne tik patyrusių Simonos Krupeckaitės, Rasos Leleivytės, Katažinos Sosnos, Ramūno Navardausko, Gedimino Bagdono, Ignato Konovalovo aukštais rezultatais, bet ir jaunimo – Olivijos Baleišytės, Miglės Marozaitės, Viktorijos Šumskytės, Akvilės Gedraitytės bei kitų pasiekimais, – pažymėjo R. Ališauskienė. – Iš mūsų dviratininkų tikimės sėkmingų pasirodymų ir šiais metais, kurie labai svarbūs kovojant dėl kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes.“

Informacijos ir nuotraukų autorius – Tomas Gaubys