Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lenktynėse Belgijoje – puikus Aivaro Mikučio pasirodymas 

Belgijoje surengtose antrosiose daugiadienėse jaunimo (iki 23 metų) dviračių lenktynėse „Flanders Tomorrow Tour“ (UCI II kategorija) Aivaras Mikutis (nuotraukoje – trečias iš kairės), atstovaujantis Estijos komandai „Ampler-Tartu2024“, iškovojo trečią vietą. Už tai Lietuvos jaunimo čempionui atiteko 20 pasaulio reitingo taškų.

Nugalėjo olandas Lars Boven („Jumbo-Visma DT“). Antras buvo kitas olandas Tima Marsman („Metec – Solarwatt p/b Mantel“, +6 sek.). A. Mikutis nuo nugalėtojo atsiliko 13 sek.  

Iš 126 startavusių dviratininkų klasifikuoti 97. 

Komandų įskaitoje „Ampler-Tartu2024“ tarp 21 ekipos užėmė penktą vietą. 

„Prieš varžybas mano tikslas buvo pirmasis dešimtukas, bet pavyko geriau, nei norėjau. Sunkus darbas lenktynėse davė vaisių. Žinoma, prisidėjo ir pasirengimo pasaulio čempionatui stovykla aukštikalnėse Italijoje, – sakė A. Mikutis. – Pirmajame etape du kartus teko įveikti 7,4 proc. statumo Kemelbergo įkalnę. Antrą kartą važiuojant į šį kalną, grupė skilo, o man pavyko užsikabinti į pabėgimą iki finišo likus apie 30 km ir atvažiuoti atitrūkus nuo grupės. Antrajame etape nuvažiavo labai pavojinga grupė, bet, likus dviem ratams, pavyko ją pavyti. Tada prasidėjo kitos atakos ir aš vėl nuvažiavau į pabėgimą. Po antrojo etapo buvau ketvirtas ir buvau tikras, kad po asmeninių lenktynių laikui būsiu pirmajame trejete. Prieš paskutinį etapą buvo nerimo, bet atvažiavau su grupe ir viskas baigėsi gerai.“

Paskutinį, ketvirtąjį, etapą (124,9 km) laimėjo australas Jensen Plowright („Groupama – FDJ CT“) – 2 val. 47 min. 32 sek. (vid. greitis – 44,731 km/h). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-91 vietas užėmusiems dviratininkams. A. Mikutis finišavo 68-as. 

Lietuvos dviratininkas pirmajame etape (151,3 km) užėmė devintą, antrajame etape (153,6 km) – 14-ą, o trečiajame etape (12,7 km) – 11-ą vietas. Aivaras po antrojo etapo bendrojoje įskaitoje pakilo į ketvirtą, o po trečiojo – į trečią vietas. 

Beje, Aivaras nedalyvavo apdovanojimų ceremonijoje, nes lenktynių techniniame gide buvo nurodyta, kad bus apdovanojamas tik lenktynių nugalėtojas. O antrą vietą užėmęs dviratininkas buvo apdovanojamas.

Iki pasaulio dviračių plento čempionato, kuris vyks rugsėjo 18-25 dienomis Australijoje, A. Mikutis dar dalyvaus lenktynėse Belgijoje ir Prancūzijoje. 

Informaciją parengė Tomas Gaubys/LDSF