Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lenktynėse Nyderlanduose – puikus Nikolo Klimavičiaus pasiekimas

Sekmadienį, balandžio 21-ąją, Nyderlanduose surengtose jaunių dviračių plento lenktynėse „EPZ Omloop van Borsele“ (UCI I kategorija) puikiai pasirodė Nikolas Klimavičius (VZW WP de Molenspurters Meulebeke). 18-metis uteniškis, kurio treneris – Martynas Maniušis, iškovojo 7-ą vietą.

Nugalėjo olandas Jelle Weierink („Goudenbod – Parkhotel U19“). Jis 133,5 km nuvažiavo per 3 val. 12 min. 27 sek. (vid. greitis – 41,621 km/h). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-11 vietas užėmusiems dviratininkams. N. Klimavičius nusileido tik keturiems Nyderlandų ir dviem Danijos dviratininkams.

Lenktynėse dalyvavo 138 dviratininkai iš 29 komandų ir 17 šalių, tarp jų ir Australijos, Belgijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų ir Šveicarijos. Klasifikuoti 103 varžybų dalyviai.

N. Klimavičiaus komentaras po lenktynių:

Iki varžybų pradžios dar buvo likę 40 minučių, bet jau beveik visi stovėjo prie starto, nes lenktynės prasidėjo iškart, be neutralaus starto. Tai prisidėjo prie to, kad jau po 6 km varžybos buvo sustabdytos dėl didelės griūties, kurios man pavyko išvengti. Po naujo starto kurį laiką važiavome už motociklo, o kai vėl pradėjome lenktyniauti, buvau tolokai nuo priekio ir iki jo nusigauti prie 50 km per val. greičio buvo praktiškai misija neįmanoma. Bet priekyje manęs įvyko dar viena griūtis, kurios vėl išvengiau, tik reikėjo prasibrauti pro visus gulinčius. Po to su grupele 50 km vijomės lyderius. Pasisekė, kad kartu važiavo stiprūs dviratininkai, todėl buvo lengviau pavyti bėglius. Vėliau, pamatęs, kad nėra pabėgimo,  sugalvojau pabandyti „kalti“ ir man pavyko. Po pagreitėjimo, kai atsirado tarpelis, pradėjau „lupt“ ir vienas važiavau beveik 10 km. Po to mane pagavo trys dviratininkai, su kuriais kartu įveikėme apie 8 km. Tada prie mūsų prisijungė dar grupelė dviratininkų, o grupė laikėsi už 20 sek. Taip ir atvažiavom iki finišo. Savijauta buvo labai gera, bet savo sprintu nelabai pasitikėjau, todėl buvo kilusi mintis atakuoti likus 2 km, bet užsisėdėjau ir liko tik finišo sprintas, prieš kurį nebuvau labai geroje pozicijoje. Pavyko finišuoti septintam.

REZULTATAI

2012 m. šias lenktynes laimėjo dabartinis pasaulio čempionas olandas Mathieu van der Poel.

N. Klimavičius balandžio 27 d. dalyvaus UCI jaunių I kategorijos lenktynėse „E3 Saxo Classic“ Belgijoje.

Informaciją parengė Tomas Gaubys/LDSF

Foto: Martine Verfaillie