Lietuva 2021 metų UEC reitinge – 20-a

Europos dviračių sporto sąjungos (UEC) paskelbtame galutiniame 2021 m. šalių reitinge, į kurį įtraukiami taškai už aukštus rezultatus Europos čempionatuose ir taurės varžybose, Lietuva užėmė 20-ą vietą. Mūsų šalies dviratininkai surinko 172 taškus (plentas – 68, trekas – 56, MTB – 48).

Rasa Leleivytė. Foto: UEC

Pirmoje vietoje – Prancūzija (740 tšk.), antroje – Šveicarija (701 tšk.), o trečioje – Nyderlandai (696 tšk.). Latvija (268 tšk.) žengia 13-a, o Estija (120 tšk.) – 24-a. Taškų pelnė 31 šalies dviratininkai.

Pagal 16-oje Europos čempionatų iškovotus medalius Lietuva su Švedija (pelnė po 1 bronzos medalį) pasidalijo 24-ą vietą. Lietuvai bronzos medalį Europos dviračių plento čempionate iškovojo Rasa Leleivytė.

Pirmoje vietoje – Nyderlandai (27-22-18), antroje – Vokietija (26-32-24), o trečioje – Prancūzija (22-14-20).

Iš viso išdalinti 185 medalių komplektai. Medalius iškovojo 25 šalių dviratininkai.

UEC vienija 50 šalių dviračių sporto federacijas.