Lietuvė Elvita Branch – pasaulio veteranų CX vicečempionė!

Jungtinėje Karalystėje gyvenanti lietuvė Elvita Branch (titulinėje nuotraukoje antra iš kairės) tapo pasaulio veteranų dviračių kroso (CX) vicečempione. Ji antra buvo 35-39 metų veteranių grupėje. Čempionatas vyko Rytų Safolke (Jungtinė Karalystė).

Pasaulio čempionės titulą apgynė vokietė Cindy Schwedler. Ji 6 ratus įveikė per 50 min. 29 sek. Lietuvos ir „XRT Elmy Cycles“ klubo atstovė E. Branch nuo nugalėtojos atsiliko vos sekunde. Bronzos medalį pelnė olandė Laura Krans (+30 sek.). Ketvirtą ir penktą vietas užėmė britės – Samantha Fawcett (+2.04) ir Alison Hogg (+2.25).

Važiavime, kuriame dalyvavo 35-39 ir 40-44 metų veteranės, pirmąjį starto numerį turėjusi E. Branch buvo ketvirta.

Dviratininkė Elvita Branch.

„Daug treniravausi prieš šį čempionatą ir labai norėjau pirmosios vietos, bet, žinoma, esu patenkinta ir antrąja. Tikrai negaliu skųstis. Finišo sprinte jau nebeužteko jėgų – turėjau pripažinti 2021 metų čempionės pranašumą. Kitais metais Vokietijoje vyksiančiame pasaulio čempionate tikiuosi atsirevanšuoti“, – sakė iš Šilutės kilusi E. Branch.

Čempionate dalyvavo beveik 550 dviratininkų iš 20 šalių. Beje, E. Branch su klubo draugais prieidėjo ir prie čempionato organizavimo.

Anglijos uostamiestyje Felisktove gyvenanti lietuvė pasakojo, kad ji dviračių sportu užsiima septintus metus. Prieš 18 metų iš Lietuvos į Angliją išvykusi Elvita treniruojasi maždaug penkias dienas per savaitę, o nuo rugsėjo iki vasario dalyvauja kroso varžybose, kurios Jungtinėje Karalystėje gana populiarios. Anglijos uostamiestyje Felisktove gyvenanti lietuvė planuoja kitais metais atvykti į Lietuvos kroso čempionatą.

Pernai Ipsviče (Jungtinė Karalystė) vykusio pasaulio veteranų CX čempionato 35-39 metų veteranių grupėje E. Branch buvo šešta.