Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuviai po pusės „Swiss Epic“ MTB maratono – antri naujokų įskaitoje

Rugpjūčio 18 dieną lietuviai iš „Colibri Cycling“ komandos Arnoldas Valiauga ir Eimantas Gudiškis startavo dviračių Dakaru vadinamos „Epic“ serijos lenktynių Šveicarijos etape. „Swiss Epic“ lenktynėse Alpių kalnais dviratininkai kartu jau įveikė pusę distancijos, o paskutinis etapas vyks šeštadienį.

Eimantas Gudiškis ir Arnoldas Valiauga (viduryje)

„Epic“ serijos lenktynės išsiskiria tuo, kad dviratininkai savo ir technikos galimybių ribų ieško sudėtingiausiuose pasaulio takeliuose. Įspūdingos gamtos apsuptyje dviratininkai mina kartu su planetos MTB elitu. Šiemet čia su „Scott-Sram“ komanda dalyvauja Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių ir daugkartinis pasaulio čempionas Nino Schurteris su porininku Larsu Forsteriu.

Sudėtinga nuo pradžių

Pirmą dieną trasa driekėsi sudėtingais takeliais, kuriuose stipriai išryškėjo vietinių pranašumas. Dviratininkai startavo 1 200 m aukštyje esančiame Lakso mieste ir kilo į 2 456 m aukštį. Vėliau sekė statūs nusileidimai ir akmenuoti taikai. Sąlygas apsunkino sniego tirpsmo vanduo ant šaknų ir akmenų. „Colibri Cycling“ komanda šiame etape atvažiavo 28 vietoje.

Tikėjosi daugiau

Trečiadienį E. Gudiškis ir A. Valiauga kilo į 2 600 metrų aukštį. Dviratininkai nesiskundžia ir pripažįsta, kad iš šio etapo tikėjosi daugiau. Jie keletą kartų buvo prisiviję ir pagrindinę lyderių grupę. 

„Gana trumpas etapas. Galvojom, kad užtruksim penkias valandas, o užtrukom keturias. Labai greitas etapas, nusprendėm šiandien truputį palenktyniauti. Įsivėlėm į kovą ir pirmam kalne bandėm išlikti su lyderiais. Kad žemyn galėtumėme važiuoti greičiau nei likę dviese. Likus porai kilometrų iki ilgiausio kalno, pamatėm, kad neužforsuosim ir pabirom po kelias komandas. Kalne lipom savo tempu“, – po finišo pasakojo E. Gudiškis. 

Dviratininkai turėjo tikslą išlikti antri naujokų įskaitoje ir dabar gali džiaugtis tokia pozicija. Šiuo metu bendroje vyrų įskaitoje jie yra 26 vietoje. Lenktynėse nuo pat pirmo etapo pirmauja vietinius slėnius gerai žinantis N. Schurter ir jo porininkas L. Forster.


Kas dar laukia

Trečiosios dienos trasa bus trumpiausia, bet tikrai ne lengviausia. Dalyviai startuos 1 900 m aukštyje ir kils iki 2 600 m. Todėl kvėpuoti bus sunkiau. Jų lauks ilgiausias Europoje specialiai sukurtas MTB dviračių takas.

„Kaip ir trumpas etapas – 50 km ir 1 900 km pakilimo. Bet esam aukščiausiame miestelyje iš visų lenktynių. Ir kilsim dar į viršų. Kilometrų nedaug, bet užtruksim ilgiau, dėl išretėjusio oro“, – prognozuoja A. Valiauga.

Finalinis etapas žada tapti skambiu akordu „Swiss Epic“ lenktynėse. Diena prasidės važiavimu į 2 321 m įkalnę, tačiau už jos dalyvių lauks status nusileidimas takeliais ir miškais. Jis ves prie antros ir paskutinės įkalnės. Lamei paskutinieji kilometrai iš 74 km bus nuokalne, o dalis trasos eis per Davoso miestą. Čia vyks medalių teikimo ceremonija.

„Epic“ serijos varžybos ypatingos tuo, kad puikus pasirodymas čia lemia didesnius šansus patekti tarp MTB elito „Absa Cape Epic“ lenktynėse Pietų Afrikoje. Trasa driekiasi Vakarų kyšuliu, todėl vadinama „kalnų dviračių Tour de France“. Visos registracijos čia išgraibstomos per akimirką, o nespėjusieji turi laukti kitų metų.

Parengė Karolis Birgilas