Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuviškas prekės ženklas – ant italų dviračių komandos marškinėlių

Dviratininkės Katažina Sosna ir Greta Karasiovaitė, atstovaujančios Italijos kalnų dviračių (MTB) komandai „Torpado Factory“, naująjį sezoną pasitinka su naujais iššūkiais. Lietuvos atstovės pradeda kelią į Paryžiaus olimpines žaidynes, todėl nuo šiol daug dėmesio skirs MTB olimpinio kroso (XCO) rungčiai.

Sandro Lazzarin ir Darius Levickis. Foto: Tomas Gaubys

Prie projekto „Paryžius 2024“ prisijungė jau daug metų dviračių sportą remianti lietuviška įmonė „Voltas“. Ji tapo Italijos komandos ir kartu Lietuvos dviratininkių rėmėja. Klaipėdoje įsikūrusios ir Baltijos šalių regione darbus vykdančios bendrovės pavadinimas puoš „Torpado Factory“ ekipos marškinėlius.

31 metų K. Sosna iki šiol dažniausiai dalyvavo MTB kroso maratono (XCM) varžybose. Tiesa, ji pernai trečius metus iš eilės ir septintą kartą karjeroje tapo Lietuvos MTB olimpinio kroso čempione. 22 metų G. Karasiovaitė pernai tapo Lietuvos MTB XCM čempione, o Lietuvos MTB XCO pirmenybėse iškovojo sidabro medalį.

Pagrindinis K. Sosnos ir G. Karasiovaitės tikslas – kelialapis į Paryžiaus olimpines žaidynes. Kalnų dviratininkai Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) reitingo taškus į olimpinės atrankos taupyklę galės pradėti rinkti šių metų gegužės 1 dieną.

Trenerio Gedimino Kastanausko išugdytos K. Sosna ir G. Karasiovaitė iki vasario 19 dienos dalyvaus treniruočių stovykloje Ispanijoje, o vasario 21-26 dienomis taip pat Ispanijoje išmėgins jėgas daugiadienėse MTB porų varžybose „Andalucia Bike Race by Garmin“. Lietuvos dviratininkių 2022 metų kalendoriuje – varžybos Italijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Andoroje, Prancūzijoje, Danijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Tailande.

Katažina Sosna ir Greta Karasiovaitė. Foto: Tomas Gaubys

„Kalendorius labai įtemptas, daug varžybų, dalyvausime ne tik žemesnio rango varžybose, bet ir pasaulio taurės etapuose, taip pat laukia startai Europos ir pasaulio olimpinio kroso bei kroso maratono čempionatuose. Kadangi esu pirma pasaulio kroso maratono reitinge, turėsiu galimybę dalyvauti pasaulio MTB kroso taurės varžybose trumpojoje distancijoje. Mūsų tikslas – kuo geriau pasirodyti varžybose, – pažymėjo K. Sosna. – Komanda darys viską, kad tinkamai pasirengtumėme visiems startams. Sezono metu turėsime treniruočių stovyklas, skirtas technikos tobulinimui.  Technika – labai svarbus aspektas olimpiniame krose. Mano gerbėjai šiemet taip dažnai nebematys manęs ant aukščiausio pakylos laiptelio, bet aš labai stengiuosi pasiekti kuo geresnių rezultatų ir olimpinio kroso varžybose“.

Keturiuose Europos MTB XCM čempionatuose vietas pirmajame šešete iškovojusi K. Sosna pabrėžė, kad atiduos visas jėgas kovoje dėl olimpinio kelialapio ir pasidžiaugė, kad kartu su ja bei Greta link Paryžiaus keliauja ir lietuviška įmonė „Voltas“. „Olimpinis krosas – nelengva disciplina. Žinau, kad reikės įdėti daug pastangų, bet yra didžiulis noras atstovauti Lietuvai šioje disciplinoje. Kovojant dėl olimpinio kelialapio bus svarbūs ne tik mano pasirodymai, bet ir iki 2024 metų gegužės šalies uždirbti pasaulio reitingo taškai. Aš ir Greta dėsime visas pastangas, – sakė daug pergalių tarptautinėse varžybose iškovojusi K. Sosna. – Labai džiaugiuosi, kad šiemet prie mūsų komandos rėmėjų prisijungė ir Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) prezidento Dariaus Levickio vadovaujama bendrovė „Voltas“. Mums tai reiškia labai daug ir suteikia dar daugiau motyvacijos siekti aukštumų.“

Stasys Petrauskas, Gediminas Kastanauskas, Sandro Lazzarin, Katažina Sosna ir Darius Levickis. Foto: Tomas Gaubys

D. Levickis tiki, kad projektas su Italijos komanda bus sėkmingas. „Dar praėjusią vasarą su „Torpado Factory“ komandos vadovu aptarėme mūsų sportininkių galimybes pasirengti ir dalyvauti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Mūsų bendras siekis tikrai realus, – pabrėžė LDSF prezidentas. – Aš tikiu Katažina ir Greta, jų komanda ir tikiu, kad Lietuva pirmą kartą istorijoje gali turėti kalnų dviratininkę olimpinėse žaidynėse. Džiaugiuosi aš, džiaugiasi ir mano kolegos, galėdami prisidėti prie olimpinės svajonės išsipildymo”.

„Torpado Factory“ komandos vadovas Sandro Lazzarin pasidžiaugė, kad LDSF ėmė daugiau dėmesio skirti MTB disciplinai. „Praėjusią liepą gavau ne vienerius metus lauktą kvietimą iš LDSF vadovybės. Juk jūsų geriausia kalnų dviratininkė atstovauja mano komandai, įdėta daug darbo, Katažina laikosi pasaulio MTB kroso maratono reitingo viršūnėje, o šalių reitinge Lietuva su jaunosios G. Karasiovaitės pagalba yra lyderių gretose. Praėjusį rugpjūtį susitikime su LDSF vadovais aptarėme Katažinos galimybes patekti į Paryžiaus olimpines žaidynes ir galimą bendradarbiavimą. Federacija nori investuoti į pasaulyje sparčiai augantį kalnų dviračių sportą, žinoma, nepamiršdama ir kitų disciplinų. Kelias nebus lengvas ar tiesus, bus labai svarbios visų pastangos, – sakė S. Lazzarin. – Mūsų bendras tikslas – kuo aukščiau iškelti Lietuvos vėliavą. Esu įsitikinęs, kad bendradarbiavimas su Federacija augs ir į mūsų komandos orbitą bei kalnų dviračių pasaulį įskries nauji Lietuvos talentai.”