Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuvių duetas „Swiss Epic“ maratone – antras neprofesionalių komandų grupėje

Šveicarijos Alpėse baigėsi vienos sunkiausių MTB dviračių lenktynių Europoje „Swiss Epic“. Penkias dienas čia važiavo ir dviratininkai iš Lietuvos. Arnoldas Valiauga ir Eimantas Gudiškis iš „Colibri Cycling“ neprofesionalių komandų įskaitoje iškovojo antrą, o bendrojoje – 22 vietas.

Arnoldas Valiauga ir Eimantas Gudiškis

Per penkias dienas dalyviai stačiomis Alpių įkalnėmis ir kvapą gniaužiančiomis nuokalnėmis įveikė 333 kilometrus. Į kalnus jie įmynė kiek daugiau nei 12 kilometrų arba pusantro Everesto. Kiekvieną dieną dviratininkai po kelias valandas važiavo sudėtingais MTB takeliais ir visą laiką turėjo važiuoti duetu. Varžybose dalyvavo 74 vyrų duetai. 

Techniškiausia trasa Europoje

„Epic“ serijos lenktynės išsiskiria tuo, kad dviratininkai savo ir technikos galimybių ribų ieško sudėtingiausiuose pasaulio takeliuose. Įspūdingos gamtos apsuptyje dviratininkai mina kartu su planetos MTB elitu. „Swiss Epic“ šiemet laimėjo čia pat gyvenantis Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių ir daugkartinis pasaulio čempionas Nino Schurter ir jo porininkas Lars Forster.

„Labai geros varžybos. Ne tik į kalnus reikėjo lipti, bet ir per save. Vieną dieną atrodo važiuoji laisvai kartu su lyderiais, kitos dienos gali neatsimint, nes važiuoji tranzo būsenoje. Kalnų Lietuvoje neturim, bet tai netrukdo važiuoti kartu su visu Europos MTB elitu“, – po finišo savo „Swiss Epic“ prisiminė A. Valiauga.

Pateko tarp išrinktųjų

Visas lenktynes virė maža dvikova tarp „Colibri Cycling“ ir šveicarų „Bike Club Olten“. Po trečiosios varžybų dienos A. Valiauga su E. Gudiškių juos buvo aplenkę ir vienai dienai galėjo vadintis naujokų įskaitos lyderiais. Vėliau Roman Wiederkehr ir Andreas Pluss įrodė, kad puikiai pažįsta Alpes ir keliomis minutėmis aplenkė lietuvių duetą. Tačiau kovingumas leido pasiekti dar svarbesnį apdovanojimą.

„Epic“ serijos varžybos ypatingos tuo, kad puikus pasirodymas čia lemia didesnius šansus patekti tarp MTB elito „Absa Cape Epic“ lenktynėse Pietų Afrikoje. Būtent tai ir iškovojo A. Valiaugai ir E. Gudiškiui vietą šiose varžybose 2022 metais. Trasa driekiasi Vakarų kyšuliu, todėl vadinama „kalnų dviračių Tour de France“. Visos registracijos čia išgraibstomos per akimirką, o nespėjusieji turi laukti kitų metų.

„Atrodo, kad atvažiavom vienas sudėtingiausių lenktynių savo karjeroje. Dabar dar žinom, kad po pusantrų metų galėsime minti, ko gero, sunkiausiose MTB varžybose pasaulyje. Tai dabar finišo euforija maišosi su didžiule atsakomybe“, – apie laimėtą kelialapį kalbėjo E. Gudiškis.

Mišrių duetų grupėje (22 duetai) Petras ir Gabrielė Andrašiūnai (SK „S-Sportas“) iškovojo šeštą vietą. Nugalėjo Tumelo Makae iš Lesoto ir Cherie Redecker iš PAR. 

REZULTATAI: https://www.swiss-epic.com/results/

Informaciją parengė Karolis Birgilas ir Tomas Gaubys