Lietuvos BMX atstovai Latvijoje iškovojo keturias prizines vietas

Savaitgalį Jelgavos (Latvija) mažųjų dviračių kroso (BMX) klubas „Mitavas kumeli“ sukvietė beveik keturis šimtus sportininkų iš Baltijos šalių į Latvijos BMX taurės važybų ketvirtąjį etapą bei atvirąsias Jelgavos pirmenybes. Lietuvai atstovavo devyni Šiaulių sporto centro „Dubysa“ auklėtiniai, lydimi trenerės Donatos Šiaudvytės.

Vyatutas Šatas (v).

Jelgavos miestas pasitiko sportininkus permainingu oru. Rytinėje varžybų programos dalyje, šviečiant saulei, dėl apdovanojimų varžėsi patys jauniausi BMX dviratininkai. Po pietų, trasą nuplovus gausiam lietui, prie starto linijos stojo vyresnių grupių atstovai.

Šeštadienio varžybose du Lietuvos atstovai lipo ant apdovanojimų pakylos. Pastaruoju metu pergalėmis lepinantis 11-metis Vytautas Šatas šį kartą paskutiniuose finalinio važiavimo trasos metruose turėjo pripažinti rygiečio Ralfo Ratnieko pranašumą. Vytautas iškovojo antrą vietą (28 dalyviai). Trečias liko trasos šeimininkas Rinaldas Baris (ketvirta vieta pastarajame Europos čempionate).

15-16 metų amžiaus grupėje (21 dalyvis) trečią vietą iškovojo Augustas Baškys. Nugalėjo Jelgavos sportininkas Ilvis Hugo Eihentalis. Į finalą šioje grupėje taip pat pateko Mikas Jankus. Jis galutinėje įskaitoje užėmė penktą vietą.

Antroji varžybų diena daugeliui Šiaulių SC „Dubysa“ atstovų susiklostė kur kas sėkmingiau. Rytinėje dalyje pasirodęs vienas jauniausių komandos sportininkų – 7-metis Martynas Jankus liko per mažą žingsnelį nuo prizininkų trejeto. Jis tarp 33 dalyvių buvo ketvirtas. Varžybose užsienyje debiutavęs 7-metis Hubertas Gascevičius užėmė 18 vietą.

Pergale vėl nudžiugino V. Šatas. Jis iškovojo pirmą vietą tarp 29 dalyvių, laimėjęs visus važiavimus. Antras buvo Valmieros atstovas Patrikas Krauklis (penkta vieta pastarajame pasaulio čempionate), o trečias – R. Ratniekas.

Trečia vieta džiaugėsi 10-metis Jaunius Čepulėnas (27 dalyviai) bei 16-metis A. Baškys (16 dalyvių).

Finalą pasiekė bei šeštą vietą užėmė 14-metis Aidas Čepulėnas.

11-12 metų merginų grupėje (9 dalyvės) startavusi Aja Mikulevič užėmė ketvirtą vietą.

Rugsėjo 18 d. BMX dviratininkų laukia paskutinis, ketvirtasis, Lietuvos čempionato etapas Šiauliuose.