Lietuvos BMX dviratininkai Latvijoje iškovojo keturias prizines vietas

Praėjusį savaitgalį šeši Šiaulių SC „Dubysa“ mažųjų dviračių kroso (BMX) dviratininkai, lydimi trenerės Donatos Šiaudvytės, kartu su Latvijos ir Estijos atstovais varžėsi dvejose paskutinėse sezono varžybose Smiltenėje (Latvija). Mūsų šalies dviratininkai iškovojo keturias prizines vietas.

Vytautas Šatas (Nr. 830). Foto: Sanda Balode

Šeštadienį vyko paskutinis Latvijos BMX taurės varžybų etapas. Pirmą vietą B11 grupėje (29 dalyviai) iškovojo puikiai šį sezoną važiuojantis Vytautas Šatas. Jis finale aplenkė latvius – Reinį Bandenieką iš Ventspilio bei pagrindinį šio sezono varžovą Ralfą Ratnieką iš Rygos.

Vaikinų B15-16 grupėje (14 dalyvių) Mikas Jankus iškovojo antrą vietą, o Augustas Baškys finišavo trečias. Nugalėjo pasaulio čempionato finalininkas Mikas Freimanis iš Rygos.

Sekmadienį Smiltenės trasoje vyko sezono uždarymo varžybos „Grand Final BMX 2021“.

Rytinėje varžybų dalyje startavo mažiausi sportininkai. Pačių mažiausiųjų B5 grupėje (33 dalyviai) į finalą prasibrovė jauniausias komandos narys penkiametis Jokūbas Jankauskas. Jis finale užėmė šeštą vietą. B7 grupėje (39 dalyviai) Martynas Jankus buvo 12-as, o Hubertas Gascevičius – 23-ias.

Po pietų prie starto linijos stojo vyresnieji „Dubysos“ nariai. Vienintelį medalį komandai padovanojo V. Šatas. Jis B11 grupėje (27 dalyviai) iškovojo antrąją vietą. M. Jankus ir A. Baškys jėgas išbandė B15+ grupėje (15 dalyvių), kurioje lenktyniavo ne tik su savo bendraamžiais, bet ir su Latvijos bei Estijos jaunių ir elito grupių atstovais. Abu Šiaulių sportininkai pateko į finalą. A. Baškys finišavo ketvirtas, o M. Jankus – septintas.