Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuvos dviračių kriteriumo čempionų titulai – Ingai Češulienei ir Aivarui Mikučiui

Sekmadienį, rugpjūčio 8 dieną, Kėdainių senamiestyje surengtas Lietuvos dviračių plento žiedinių lenktynių (kriteriumo) čempionatas ir mėgėjų varžybos. Varžybose, kuriose dviratininkai įveikė nuo 5 iki 24 ratų po 1,7 km, dalyvavo 131 dviratininkas. Daugiausiai dalyvių startavo jaunučių vaikinų grupėje – 28. 

Venantas Lašinis, Aivaras Mikutis, Mantas Bitinas. Foto: Tomas Gaubys

Moterų elito grupėje (20 ratų; 10 TF) aukso medalį iškovojo Baltijos ir Lietuvos grupinių lenktynių čempionė Inga Češulienė („Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“, 55 tšk.). Sidabro medalį pelnė šalies asmeninių lenktynių laikui vicečempionė Viktorija Senkutė („Sietynas“, 28 tšk., o bronzos – Elvyra Bugajevaitė („Sietynas“, 21 tšk.). 

Viktorija Senkutė, Inga Češulienė, Elvyra Bugajevaitė. Foto: Tomas Gaubys

Vyrų elito grupės Lietuvos čempiono titulą iškovojo šalies grupinių ir asmeninių lenktynių laikui vicečempionas Aivaras Mikutis („Ampler”/Šilalės SM/„Kvėdarna“, 61 tšk.). Sidabro medalį iškovojo Venantas Lašinis („Lviv”/Klaipėdos „Viesulo” SC, 43 tšk.), o bronzos – Mantas Bitinas („Ampler“/Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija, 14 tšk.). Ketvirtas klasifikuotas Eimantas Gudiškis („Colibri”, 12 tšk.), penktas – Mantas Januškevičius („Lviv”/Kauno SM „Gaja”, 6 tšk.).

Jaunimo (iki 23 metų) įskaitoje pirmas buvo M. Bitinas, antras – M. Januškevičius, o trečias – Aristidas Kelmelis (Kauno SM „Gaja”). Elito ir jaunimo grupių atstovai lenktyniavo kartu (24 ratai, 12 TF). Jiems teko važiuoti per smarkų lietų. 

Elito grupių nugalėtojams buvo įteiktos ir Kėdainių rajono mero taurės, o vyrų elito grupės prizininkai buvo apdovanoti išskirtiniais LDSF simbolika dekoruotais laikrodžiais „Vostok-Europe“

Kitų grupių Lietuvos čempionai:

Jaunės (17-18 metų; 16 ratų, 8 TF) – Auksė Strainytė (Šilalės SM/„Kvėdarna“);

Jauniai (17-18 metų; 20 ratų, 10 TF) – Justinas Venckus (Šilalės SM/„Kvėdarna“);

Jaunutės (15-16 metų; 12 ratų, 6 TF) – Austėja Žekaitė (Šilalės SM/„Kvėdarna“);

Jaunučiai (15-16 metų; 16 ratų, 8 TF) – Kristupas Mikutis (Šilalės SM/„Kvėdarna“);

Mergaitės (13-14 metų; 5 ratai, 4 TF) – Vigailė Budreckytė (Panevėžio SC/„Greitis“);

Berniukai (13-14 metų; 8 ratai, 5 TF) – Justinas Pavlovas („Minu“). 

Mėgėjų varžybose savo grupėse pirmi buvo Tatjana Petrauskienė (moterys), Martynas Stankevičius („Chain Gang”, 24-35 m.), Egidijus Matuliauskas („Impuls“, 36-40 m.) ir Paulius Lelekauskas („Dviratai-Daistatus“, 41-57 m.).

3-6 metų vaikų lenktynės „Dadu iššūkis“ Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje neįvyko dėl lietaus. Visi atvykę į varžybas buvo apdovanoti šokoladiniais medaliais ir „Dadu“ ledais. 

Lietuvos dviračių kriteriumo čempionato programoje buvo ne tik lenktynės. Renginio dalyviams ir svečiams muzikologas Vidas Sabulis pristatytė vokiečių grupės „Kraftwerk“ muzikos albumą „Tour de France“, vyko jo perklausa. Albumo pristatyme dalyvavo ir vienas geriausių Lietuvos dviratininkų Ramunas Navardauskas, kurio pasiekimų sąraše yra ir pergalė „Tour de France“ etape. Renginio dalyviai, klausydamiesi plokštelės, turėjo unikalią galimybę, vizualiai pasinerti į dviračių varžybų veiksmą. 

Renginio loterijoje pagrindinį prizą – laikrodį „Vostok-Europe“ laimėjo dviračių sporto treneris iš Panevėžio Anatolijus Novikovas.

Varžybas Kėdainiuose surengė Lietuvos dviračių sporto federacija kartu su partneriais – Kėdainių rajono savivaldybe ir dviračių sporto klubu „VeloRatai”. 

Rugpjūčio 15 d. Ignalinoje kartu su „Jeep” MTB dviračių maratonų taurės antruoju etapu rengiamas Lietuvos kalnų dviračių kroso maratono čempionatas. 

Informaciją parengė Tomas Gaubys/LDSF