Lietuvos dviračių sporto federacija teigiamai įvertino jaunių pasirodymą Lenkijoje

Rojus Adomaitis ir Venantas LasinisLietuvos jaunių dviratininkų rinktinė balandžio pabaigoje gegužės pradžioje startavo keturių etapų daugiadienėse lenktynėse Lenkijoje – Grudziodnzo prezidento taurei laimėti. Daugiau kaip dešimt metų rengiamos jaunių varžybos labai gerai pažįstamos visiems Lietuvos dviratininkams. Čia savo kelią į didįjį sportą pradėjo beveik visi geriausi šių dienų Lietuvos dviratininkai.

Po pastarųjų kelių metų kuomet jauniai šiose varžybose rezultatais nedžiugino, šiemet vėl buvo galima išvysti šviesą tunelio gale. Lietuviai gal ir nepretendavo į pergales etapuose ar bendrojoje įskaitoje, bet rodė charakterį ir tarp beveik dviejų šimtų į startą stojusių dviratininkų kovojo dėl vietų pirmame dešimtuke.

Tiesa šį tikslą pavyko įgyvendinti tik antrame etape, kuomet klaipėdietis Rojus Adomaitis finišavo devintas. Tame pačiame etape panevežiečiui Venentui Lašiniui pavyko prasibrauti iki dvyliktuko.

„Lietvos jaunių rinktinės pasirodymą vertinu gerai. Po kelių metų prastų rezultatų šiemet tikrai galima vaikinų pasirodymą vertinti aštuoniais balais. Varžybose į startą stojo beveik du šimtai dalyvių, lygis tikrai aukštas, tad šiose varžybose pergales skinantys dviratininkai vėliau tampa elitinio lygio sportininkais.

Reikėtų pagirti V.Lašinį, kuris nors ir etapuose pergalės neiškovojo, bet važiavo labai stabiliai, bendroje įskaitoje liko 14-as ir Lietuvai pelnė septynis įskaitinius taškus“ – teigiamai jaunių rinktinės rezultatus vertino Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) generalinis-sekretorius direktorius Saulius Janeliūnas.

Ketvirtadienį, balandžio 30 dieną keturių etapų lenktynės startavo atskiro starto komandinėmis lenktynėmis, kuriose lietuviai nugalėtojais tapusiems vokiečiams iš „RCS Cottbus“ komandos pralaimėjo 57 sek ir bendroje įskaitoje aplenkdami latvius ir nusileisdami estams liko šešiolikti.

Tą pačią dieną po pietų dviratininkai varžėsi trumpose grupinėse lenktynėse, kuriose nuo pat starto pabėgo devynių dviratininkų grupė, iš kurių pergalę šventė olandas Yannickas Detantas. O penki lietuviai finišavo su pagrindine grupe ir nugalėtojui pralošė  vieną minutę ir 17-ą sek.

Antras 90,5 km etapas Lietuviams buvo sėkmingiausias. R. Adomaitis finiše buvo 9-as, o V.Lašinis 12-as, su pagrindine grupe finišavo ir Jurgis Taučius. Etapą laimėjo danas Mathias Norsgarrdas. Po trečiojo etapo dėl bendrosios įskaitos kovoti liko tik V.Lašinis, kuris etape liko su pagrindine grupe ir finiše buvo 17-as, iki tol pozicijas išlaikę R.Adomaitis ir J.Taučius trečiame etape atsiliko ir bendroje rikiuotėje nusirito žemyn.

Po trijų etapu lyderiu išliko Maxas Kanteris (Vokietija), kuris pirmavo po sėkmingo pasirodymo komandinėse lenktynėse laikui. Ketvirtasis etapas buvo paskutinė proga lenkams neleisti pergalės namo išsivežti vokiečiams. Lenkai pergalę pasiekė etape, bet bendroje įskaitoje pirmas buvęs vokietis finišavo su pagrindine grupe ir gavęs bendrą laiką laimėjo Grudziondzo prezidento taurę.

Paskutiniame etape dėl pergalės vėl kovojo R.Adomaitis, tą kart jis liko 13-as, V.Lašinis 22-as, Mantas Ruokis 33-ias, J.Taučius 36-as. Visus etapus stabiliai važiavęs V.Lašinis bendroje įskaitoje liko 14-as, jis nugalėtojui pralaimėjo 2 min ir 17-ą sek.

Šios lenktynės kitaip nei daugelis jauniams rengiamų varžybų, yra įtrauktos į tarptautinės dviračių sąjungos (UCI) varžybų kalendorių, o aukštas vietas užėmę dviratininkai pelno UCI taškus, kurie šalims reikalingi atsirenkant į svarbiausias sezono varžybas bei puikiai vėliau pasitarnaus dviratininkams asmeniškai.

Lietuvos dviračių sporto padangėje jau kelis metus nekyla kalbos apie prastus jaunių rezultatus ir, kad dabartinė karta neturi sau lygios pamainos. Bet šių metų jaunių rezultatai bei jaunučių rinktinės sudėtis leidžia kiek lengviau atsikvėpti. Prie puikaus jaunimo pridėjus pirmuosius metus profesionalo karjeroje žengiantį Paulių Šiškevičių ir vis solidesnius rezultatus rodantį Prancūzijos klubą atstovaujantį Žydrūną Savicką, galima tikėtis, kad ateityje turėsime naujų Ramūnų Navardauskų.

„Į jaunių ir ateinančią jaunučių rinktinę dedam daug vilčių. Šiemet deja visi biudžetai jau suplanuoti ir papildomų rezervų jų paruošimui atrasti bus sunku. Bet kitų metų planuose yra jaunių nacijų taurė, pajėgios varžybos Belgijoje, kitose šalyse. Puikiai suprantame, kad dabar už Lietuvą važiuojančius vyrus galėsime pakeisti jauniais tik tada, kuomet jie per metus turės ne vieną startą aukšto lygio varžybose“ – ateities planus ir vizijas dėstė S.Janeliūnas.