Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuvos dviratininkai Europos jaunimo ir jaunių čempionato medalių lentelėje – dešimti

Montikjaryje (Italija) surengto Europos jaunimo (iki 23 metų) ir jaunių (iki 18 metų) dviračių treko čempionato medalių lentelėje Lietuvos rinktinė, kurios nariai iškovojo keturis medalius – po vieną aukso ir sidabro bei du bronzos, užėmė dešimtą vietą.

Olivija Baleišytė

® Dario Belingheri

Mūsų šaliai aukso ir sidabro medalius jaunių 2 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse ir daugiakovės varžybose (omniume) iškovojo 17-metė Olivija Baleišytė, o bronzos medalius jaunimo varžybose pelnė 20-metė Miglė Marozaitė (keirinas) ir 21 metų Vasilijus Lendelis (sprintas). Beje, O.Baleišytė 2 km asmeninių persekiojimo lenktynių atrankoje dar viršijo ir pasaulio rekordą.

Pirmadienį Miglė ir Vasilijus kartu su Svajūnu Jonausku grįžo į Lietuvą, o Olivija netrukus dalyvaus pasaulio jaunių čempionate Šveicarijoje.

IMG_2537

® Tomas Gaubys

Medalių lentelėje pirmą vietą užėmė Italija, kurios atstovai iškovojo šešis aukso ir keturis sidabro medalius. Antroje vietoje – Lenkija su penkiais aukso, septyniais sidabro ir šešiais bronzos medaliais. Trečią vietą užėmė Nyderlandai. Šios šalies dviratininkų sąskaitoje – penki aukso, keturi sidabro ir du bronzos medaliai.

Daugiausiai medalių – 19 (5-3-11) iškovojo Didžiosios Britanijos dviratininkai. Jie medalių lentelėje liko ketvirti.

Į dešimtuką kartu su Lietuva dar pateko Prancūzija (5-3-3), Belgija (4-2-2), Čekija (3-2-1), Rusija (2-3-3) ir Vokietija (1-3-2).

IMG_2493

® Tomas Gaubys

Iš viso buvo išdalinti 38 medalių komplektai. Medalius pelnė 17-os šalių dviratininkai (aukso – 11-os).

Čempionate dalyvavo 355 dviratininkai iš 30 šalių. Lietuvai atstovavo penkios merginos ir du vaikinai.