Lietuvos dviratininkai Europos žaidynėse vietas pirmajame dešimtuke iškovojo net 9 kartus

Minske (Baltarusija) surengtose antrosiose Europos žaidynėse Lietuvai atstovavo 13 plento ir treko dviratininkų. Jie į penketuką pateko penkis kartus, o vietas pirmajame dešimtuke iškovojo net devynis sykius. Simona Krupeckaitė keirino rungtyje iškovojo aukso medalį, o kartu su Migle Marozaite komandų sprinto lenktynėse pelnė sidabrą.

Simona Krupeckaitė. Foto: Tomas Gaubys

Paskutinę žaidynių dieną M. Marozaitė 500 m pavienio starto lenktynėse iškovojo penktą vietą. Jis finale distanciją įveikė per 34,505 sek. Nugalėjo du kart pasaulio ir Europos šios rungties čempionė rusė Darija Šmeliova (33,209 sek.). Antrą vietą užėmė ukrainietė Olena Starikova (33,389 sek.), trečią – italė Miriam Vece (34,151 sek.), o ketvirtą – rusė Natalija Antonova (34,185 sek.).

M. Marozaitė kvalifikacijos varžybose tarp 14 dalyvių buvo šešta (34,433 sek.).

S. Krupeckaitė sprinto lenktynių ketvirtfinalyje 0-2 pralaimėjo 2018 metų Europos čempionei D. Šmeliovai ir galutinėje įskaitoje tarp 22 dalyvių buvo septinta. Nugalėjo 2014 metų Europos čempionė rusė Anastasija Voinova. Antrą vietą užėmė prancūzė Mathilde Gros, o trečią – D. Šmeliova.

Vyrų keirino rungtyje (22 dalyviai) Svajūnas Jonauskas užėmė 11 vietą. Nugalėjo olandas Harrie Lavreysen. S. Jonauskas pirmojo etapo trečiajame važiavime buvo ketvirtas, o antrajame paguodos važiavime finišavo pirmas (aplenkė Baltarusijos ir Azerbaidžano atstovus) ir pateko į pusfinalį. Jo antrajame važiavime Svajūnas liko paskutinis, šeštas, o B finale finišavo penktas.

Olivija Baleišytė ir Viktorija Šumskytė išbandė jėgas medisono rungtyje. Jos lenktynių nebaigė.