Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuvos dviratininkai užėmė aukštas vietas netradicinėse BMX varžybose

Latvijos sostinėje Rygoje rugpjūčio 23 dieną surengtos netradicinės BMX varžybos „Riga Cup 2020“, kuriose be Latvijos ir Estijos dviratininkų varžėsi nemažas būrys Lietuvos sportininkų. 

Lietuvos BMX atstovai Rygoje. Foto: Arūnas Šatas

Varžybų sumanytojas ir globėjas – Londono bei Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvis, vienas geriausių Europos BMX dviratininkų Edžus Treimanis. Dviratininkams teko varžytis kvalifikacijoje, ketvirtfinaliuose ir pusfinaliuose, o aštuoni stipriausi kiekvienos amžiaus grupės sportininkai pateko į eliminavimo varžybas, kuriose po kiekvieno važiavimo iškrisdavo po vieną arba du dalyvius.

Į eliminavimo varžybas prasibrovė net penki lietuviai, iš kurių geriausiai pasirodė šiaulietis Mikas Jankus. Jis nugalėjo 14-mečių vaikinų grupėje. Mikas finaliniame važiavime, vykusiame lyjant, įspūdingu ir drąsiu manevru posūkyje įveikė Estijos sportininką Tonis Mugra. Šioje grupėje su vaikinais varžėsi ir Lietuvos jaunių čempionė Vėja Baškytė. Ji, aplenkusi nugalėjusi nemažą būrį sportininkų, pateko į eliminavimo varžybas ir užėmė šeštą vietą.

Ant prizininkų pakylos lipo ir kitas šiaulietis Vytautas Šatas. Jis 10 metų berniukų grupėje iškovojo trečią vietą. Pirmoje varžybų dalyje dominavęs sportininkas eliminavimo varžybų ketvirtajame etape po apmaudžios klaidos nusileido dviem Rygos dviratininkams – Ralfs Ratnieks bei pernai savo amžiaus grupėje Europos čempionate šeštą vietą užėmusiam Valters Beržkalns.

13 metų vaikinų grupėje šeštą vietą užėmė Aidas Čepulėnas, o 6 metų berniukų grupėje septintas buvo Martynas Jankus. Pastarasis sportininkas varžėsi gausiausioje amžiaus grupėje. Nedaug iki eliminavimo etapo pritrūko 15-mečiui Augustui Baškiui. Jis savo jėgas išbandė suaugusiųjų grupėje, kurioje varžėsi ir Latvijos rinktinės lyderis Helvijs Babris bei pernai Europos čempionato 17+ amžiaus grupėje penktą vietą užėmęs Viesturs Morozs. Lietuvos sportininkas šioje grupėje paskutiniuose trasos metruose į priekį praleido labiau patyrusį varžovą ir liko už stipriausiųjų aštuoneto ribos.

Renginio organizatoriai tikisi, kad šios varžybos taps tradicinėmis ir kitais metais sukvies dar gausesnį būrį sportininkų iš įvairių šalių.

Informaciją parengė Arūnas Šatas