Lietuvos jaunių rinktinė lenktynėse Lenkijoje – septinta

Lenkijoje 31-ą kartą surengtose Grudziondzo mero taurės jaunių (17-18 metų) daugiadienėse dviračių lenktynėse (UCI I kategorija), kuriose dalyvavo 32 komandos iš 15 šalių, trenerio Vytauto Juchnevičiaus vadovaujama Lietuvos jaunių rinktinė komandų įskaitoje užėmė septintą vietą, o į „Top-30“ pateko net trys mūsų šalies dviratininkai.

Lenktynių organizatorių nuotr.

Keturių etapų lenktynes (390,2 km) laimėjo britas Robert Donaldson. Eitvilas Aželis (+4.24) užėmė 21-ą, Mantas Bitinas (+4.24)– 22-ą, Aivaras Mikutis (+4.24) – 27-ą, Žygimantas Norutis (+5.21) – 36-ą, o Žygimantas Matuzevičius (+9.41) – 61-ą vietas. Iš 153 startavusių dviratininkų klasifikuota 120. 2002 metais gimusių dviratininkų įskaitoje (klasifikuoti 45 dviratininkai iš 60) M. Bitinas užėmė 7-ą, A. Mikutis – 9-ą, o Ž. Norutis – 12-ą vietas.

Paskutinį, ketvirtąjį, etapą laimėjo komandų įskaitos nugalėtojos Latvijos rinktinės narys Pauls Rubenis. Jis 85 km nuvažiavo per 1 val. 56 min. 11 sek. (vid. greitis – 43,896 km/h) ir artimiausius varžovus aplenkė 5 sek. 7-95 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 54 sek. E. Aželis finišavo 18-as, M. Bitinas – 22-as, Ž. Norutis – 23-ias, Ž. Matuzevičius – 44-as, o A. Mikutis – 76-as.