Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuvos kalnų dviratininkai Europos žaidynėse – septintajame dešimtuke

Lenkijoje vykstančių Europos žaidynių kalnų dviračių (MTB) olimpinio kroso (XCO) varžybose startavo du lietuviai – Ignas Ambrazas ir Šarūnas Pacevičius. Varžybos vyko kalnų parke Krynica Zdrujuje, 740 m virš jūros lygio. Abu lietuviai atsiliko ratu. Žaidynėse ir kartu vykusiame Europos čempionate Ignui atiteko 60-a, o Šarūnui – 62-a vietos.

Startavo 74 dviratininkai iš 27 šalių. Klasifikuotas 71 sportininkas.

Šarūnas Pacevičius.

„Startas buvo neblogas, tačiau kadangi startavau iš galo, nuo pat pradžių reikėjo kovoti dėl pozicijų. Pirmoje trasos dalyje buvo keli susiaurėjimai ir viena įkalnė, kuri dėl paskutinėmis dienomis lijusio lietaus buvo neišvažiuojama.

Dėl šių vietų pirmame rate susidarė kamščiai ir grupė labai išsitempė, tas lėmė kad pirmame rate atsirado dideli tarpai tarp sportininkų. Pirmus du ratus pravažiavau visai gerai, tačiau išvažiavus į trečiąjį susidūriau su skrandžio problemomis, kurios sumažino tempą.

Dėl atsilikimo nebegalėjau išvažiuoti į paskutinį ratą. Savo pasirodymu nesu visiškai patenkintas, nes negalėjau pravažiuoti taip kaip galėjau ir norėjau. Džiaugiuosi galėdamas atstovauti Lietuvos komandai šiose žaidynėse, labai patiko trasa ir visas renginys”, – sakė Lietuvos čempionas I. Ambrazas.

Kalnų dviratininkų komandos vadovė Europos žaidynėse – pasaulio ir Europos dviračių treko čempionė Simona Krupeckaitė, 2019 m. Europos žaidynėse Minske iškovojusi aukso ir sidabro medalius.

„Jei atvirai, džiaugiuosi sportininkais: jų drąsa, atkaklumu ir kova iki galo. Trasa man pasirodė sudėtingesnė nei per treniruotes, nes dvi dienas smarkiai lijo. Organizatoriai tikrai labai gerai paruošė trasą, kad sportininkams būtų ir saugu, ir smagu“, – sakė ji.

Aukso medalį šiose varžybose iškovojo rumunas Vlad Dascalu – 1 val. 19 min. 41 sek. Sidabrą pelnė šveicaras Lars Forster (+14 sek.), bronzą – italas Luca Braidot (+19 sek.).

REZULTATAI

Informaciją parengė Tomas Gaubys (LDSF) ir ltok.lt

Foto: LTOK