Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuvos kriteriumo čempionatas vyks Kėdainiuose

Ketvirtadienį, gegužės 27-ąją, Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) generalinis sekretorius Stasys Petrauskas ir dviračių sporto Trenerių tarybos pirmininkas Gintautas Volungevičius su vizitu lankėsi Kėdainių rajono savivaldybėje, kur LDSF atstovus priėmė Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, vicemeras Paulius Aukštikalnis, Sporto ir Kultūros skyrių vadovai, kiti savivaldybės atstovai.

 Vizito metu sutarta dėl partnerystės tarp LDSF, Kėdainių rajono savivaldybės ir Kėdainių DSK “VeloRatai” rugpjūčio 7 d. Kėdainiuose organizuojant Lietuvos dviračių žiedinių lenktynių (kriteriumo) čempionatą.

LDSF generalinis sekretorius S. Petrauskas džiaugėsi, jog graži išankstinė idėja Kėdainiuose surengti dviračių sporto šventę virto realybe. “Mes Kėdainių miestą kaip itin patrauklią vietą dviračių sporto varžyboms tiek dėl unikalaus senamiesčio, tiek tiek patogios miesto geografinės padėties matėme jau seniai, o, kaip vėliau paaiškėjo, ir vietos dviračių sporto entuziastų galvose jau seniai kirbėjo mintis surengti dviračių varžybas mieste. Tad beliko tik sudėlioti detales, ko reiktų ir ką šalys turėtų padaryti, jog Lietuvos kriteriumo čempionatas įvyktų būtent Kėdainiuose”, – kalbėjo vienas LDSF vadovų.

Kėdainiai išsiskiria tuo, jog turi vieną iš keturių Lietuvoje unikalių miesto senamiesčių. Vizito metu LDSF ir Kėdainių rajono savivaldybės atstovai apžiūrėjo būsimą kriteriumo trasą, išgirdo, kuo išsiskiria Kėdainių miesto senamiestis.

“Smagu, jog dviratininkai turės galimybę ne tik lenktyniauti, bet ir dalyvaudami lenktynėse “prisiliesti” prie gyvos istorijos: dalį trasos pravažiuoti XVI-ą amžių menančiu akmeniniu grindiniu, kurio dalis į Lietuvą atvežė škotų pirkliai, o žiūrovai – grožėtis senamiesčiu ir patogiai stebėti lenktyniaujančius dviratininkus, įsikurdami šalia trasos lauko kavinėse ar nuostabioje centrinėje aikštėje lenktynių pramogų zonoje. Viliamės, jog mūsų parinkta trasa tikrai patiks tiek dviratininkams profesionalams, tiek mėgėjams, kurie taip pat turės galimybę startuoti”, – pasakojo S. Petrauskas.

LDSF dėkoja Kėdainių rajono savivaldybės vadovams už dviračių sporto palaikymą ir partnerystę rengiant Lietuvos kriteriumo čempionatą Kėdainiuose rugpjūčio 7 d.

LDSF informacija.