Lietuvos plento čempionate 19-metis Aivaras Mikutis nukarūnavo Evaldą Šiškevičių

Lietuvos dviračių plento čempionato asmeninėse lenktynėse laikui triumfavo Inga Češulienė ir Aivaras Mikutis. Inga šios rungties šalies čempione tapo trečią kartą, o Aivaras vyrų elito čempiono titulą iškovojo pirmąsyk.

Lietuvos dviračių plento čempionato asmeninės lenktynės laikui surengtos trečiadienį Kuldygos savivaldybėje kartu su Latvijos čempionatu.

I. Češulienė, atstovaujanti Italijos komandai „Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“, 17 km distanciją įveikė per 24 min. 20,3 sek. (vid. greitis – 41,9 km/h). Inga šios rungties šalies čempione tapo ir 2013 bei 2021 metais. Sidabro medalį, kaip ir 2020 metais, pelnė Akvilė Gedraitytė („Dubai Police“, +1.23,4), o bronzos – triatlonininkė Inga Paplauskė („TRltonas“, +1.30,9).

Akvilė Gedraitytės, Inga Češulienė, Inga Paplauskė. Foto: Tomas Gaubys

Įspūdingą pergalę įsirašė A. Mikutis, atstovaujantis Kauno sporto mokyklai „Gaja“ ir Estijos komandai „Ampler-Tartu 2024“. 20 metus einantis dviratininkas 34 km distanciją įveikė per 42 min. 17,5 sek. (vid. greitis – 48,2 km/h) ir 5,1 sek. pranoko 2020 ir 2021 metų šalies čempioną Evaldą Šiškevičių („Go Sport Roubaix Lille Metropole“). Įveikus pusę distancijos 33 metų Evaldas lenkė Aivarą 2 sek. Pernai pirmas buvo Evaldas, o antras – Aivaras. Juos tada skyrė 7,4 sek. Bronzą trečius metus iš eilės pelnė Venantas Lašinis („Kaunas“/Klaipėdos „Viesulo“ SC, +1.36,3).

„Labai džiaugiuosi. Pergalė buvo mano pagrindinis tikslas. Trasa buvo labai sunki, panašiai kaip 2020 metų Europos čempionate Prancūzijoje. Po paskutinio posūkio stengiausi atiduoti visas jėgas ir man pavyko nugalėti, – sakė A. Mikutis, kurį išugdė Šilalės SM ir DSK „Kvėdarna“ treneris Kęstutis Česaitis. – Tikslai sekmadienį vyksiančiose vyrų elito grupinėse lenktynėse – taip pat aukščiausi. Gal pavyks iškovoti dar vieną pergalę? Jaučiu, kad per pastaruosius metus gerokai patobulėjau: galiu sėkmingai įveikti ilgesnes distancijas, baigiantis lenktynėms sugebu išlaikyti didesnį tempą.“

Evaldas Šiškevičius, Aivaras Mikutis, Venantas Lašinis. Foto: Tomas Gaubys

Tarp Latvijos ir Lietuvos dviratininkų A. Mikutis buvo antras. Jis nusielido Tomui Skujiniui („Trek-Segafredo“), kuris jau nuo 2016 metų atstovauja aukščiausiojo UCI diviziono komandoms.

A. Mikutis praėjusį sekmadienį iškovojo Baltijos ir Lietuvos jaunimo (iki 23 metų) vaikinų grupinių lenktynių čempiono titulus. Aivaras pranoko visus 42 varžovus.

Šalies jaunimo (iki 23 metų) vaikinų asmeninių lenktynių (34 km) čempionu trečius metus iš eilės tapo Rokas Kmieliauskas (Kauno SM „Gaja“/„Team Metalced“) – 45 min. 11,1 sek. (vid. greitis – 45,1 km/h). Antras buvo Žygimantas Matuzevičius (Sostinės SC/„Philippe Wagner Cycling“, +1.24,1), o trečias – Aristidas Kelmelis (Kauno SM „Gaja“, +3.12,4).

Tarp jaunių merginų (11 km) nugalėjo Skaistė Mikašauskaitė (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“) – 17 min. 22,4 sek. (vid. greitis – 38 km/h). Antrą vietą iškovojo Eglė Dubauskaitė (Panevėžio Raimundo Sargūno SG, +34,7 sek.), o trečią – Kotryna Strakšytė (Utenos DSC, +42,2 sek.).

Jaunių vaikinų asmenines lenktynes (17 km) laimėjo Rokas Adomaitis („Cannibal Team“) – 22 min. 5,8 sek. (vid. greitis – 46,2 km/h). Sidabrą pelnė Jomantas Venckus (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“, +16,3 sek.), o bronzą – Aironas Gerdauskas (Utenos DSC, +47,1 sek.). Nepasisekė nugalėtojo titulą gynusiam Kristupui Mikučiui (Šilalės SM/DSK „Kvėdarna“). Jis lenktynių metu griuvo ir buvo klasifikuotas tik aštuntas.

Moterų, vyrų, jaunimo vaikinų, jaunių merginų ir vaikinų asmeninėse lenktynėse laikui dalyvavo 35 dviratininkai. Dar 14 lietuvių dalyvavo vaikų ir jaunučių lenktynėse (ne čempionato įskaitoje).

Moterų ir vyrų elito grupių prizininkai buvo apdovanoti pagrindinės Lietuvos čempionato rėmėjos – Palangoje įsikūrusios sanatorijos „Gradiali“ dovanomis, o visiems prizininkams ir čempionų treneriams atiteko namų kino platformos „Žmonės Cinema“ dovanų kuponai.

Šeštadienį ir sekmadienį Kuldygoje (Latvija) vyks Baltijos dviračių plento čempionato grupinės lenktynės, kuriame bus išdalinti ir šios rungties Lietuvos čempionato medaliai. Į šias varžybas užsiregistravo beveik 130 Lietuvos dviratininkų.