„Lietuvos plento taurės“ paskutinėse lenktynėse – Luko Talačkos pergalė

2020 metų „Lietuvos plento taurės“ (LPT) varžybų paskutinėse, penktosiose, lenktynėse „Perkūno kelias“ (Semeliškės, Elektrėnų sav.) sekmadienį, rugsėjo 20-ąją, jėgas išbandė beveik 230 dviratininkų. Pirmajame divizione pergalę šventė Lukas Talačka („Top Team“).

Lukas Talačka. Foto: LPT

Nugalėtojas 74,65 km įveikė per 1 val. 43 min. 7 sek. (vid. greitis – 43,06 km/h). Nugalėtojo laikas įskaitytas 2-43 vietas užemusiems dviratininkams. Antras finišavo trejų šio sezono LPT lenktynių nugalėtojas Justas Beniušis („Klaipėda“/„Viesulo“ SC), trečias – nugalėtojo komandos draugas Mantas Staliūnas, ketvirtas – Justas Kliamvičius („Impuls“), penktas – Mantas Januškevičius („Memel – Grizzly“), o šeštas – 16-metis Rokas Adomaitis („Klaipėda“/„Viesulo“ SC“).

Iš 55 startavusių dviratininkų finišavo 49.

Komandų įskaitoje nugalėjo „Klaipėda“/„Viesulo“ SC. Antrą vietą užėmė „Memel – Grizzly“, o trečią – „Nikeliuotas špykis – Alytus“.

J. Beniušis šiemet laimėjo trejas LPT lenktynes: „Šakiai Grand Prix“, Molėtai – Ukmergė ir Baisogala – Grinkiškis – Baisogala. Dar vienas LPT lenktynes – „Septyni keliai“ – laimėjo Denas Masiulis („Klaipėda“/„Viesulo“ SC).

Antrojo diviziono lenktynes (49,09 km) laimėjo Sergej Špakov („Nikeliuotas špykis – Alytus“) – 1 val. 9 min. 14 sek. (vid. greitis – 42,47 km/h). Antras finišavo Valerijus Novikovas („Colibri“), o trečias – Vitalis Vareikis („Focus Vilnius“). Tarp moterų nugalėjo Lietuvos čempionė Inga Češulienė (Ignalinos KSC“). Antra buvo Viktorija Šumskytė (Panevėžio „El-Eko Sport“), o trečia – Aistė Janavičiūtė (Vilkaviškio „Aira“). Iš 96 startavusių dviratininkų finišavo 92.

Trečiojo diviziono lenktynių (23,06 km) nugalėtoju tapo Laurynas Arlauskas (VANT) – 35 min. 43 sek. (vid. greitis – 38,64 km/h). Antras buvo Nikolas Klimavičius (Utenos DSC), o trečias – Vytas Severovas („Velo Šiauliai“). Tarp moterų pirmą vietą iškovojo Skaistė Mikašauskaitė (Šilalės SM/„Kvėdarna“). Antra finišavo jos komandos draugė Austėja Žekaitė, o trečia – Austėja Zubavičiūtė (Panevėžio „Fortūna“). Finišą pasiekė visi 75 startavę dviratininkai.