Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Lietuvos plento taurės“ sezono starte – klaipėdiečių triumfas

Savaitgalį „Lietuvos plento taurė“ (LPT) sezoną atidarė dviejų dienų lenktynėmis „Šakiai Grand Prix 2020“. Po ilgo lenktynių bado čia jėgas išmėgino daugelis Lietuvos ir Latvijos dviračių sporto žvaigždžių, tarp kurių buvo Ignatas Konovalovas bei Simona Krupeckaitė. Pirmajame divizione lenktyniavo ir naujasis Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentas Darius Levickis. Pagrindinius apdovanojimus susižėrė važiuojančio trenerio Gedimino Bagdono vedama „Klaipėdos“/„Viesulo“ SC“ komanda.

Andris Vosekalns, Justas Beniušis ir Aivaras Mikutis. Foto: Tomas Gaubys

„Šakiai Grand Prix 2020“ sutraukė 300 dalyvių, kurie, kaip įprasta, buvo suskirstyti į tris pajėgumo divizionus, o svarbiausios kovos vyko tarp elitinių pirmojo diviziono (D1) dviratininkų. Būtent čia startavo ir I. Konovalovas bei Lietuvos treko sprinto rinktinės nariai Vasilijus Lendel, Svajūnas Jonauskas bei S. Krupeckaitė. Tiesa, „trekininkai“ sau neįprastoje dviračių plento disciplinoje neturėjo realių šansų kovoti dėl aukštesnių vietų.

„Plento lenktynės man – ne svetimas, bet seniai pamirštas dalykas. Buvo labai smagu čia sudalyvauti. Buvau nusiteikus, kad bus labai labai sunku. Iš tikrųjų – buvo labai sunku. Reikėjo pakovoti su savim, bet džiaugiuosi, kad pavyko, – finalinės dienos metu kalbėjo S. Krupeckaitė. – Labai gera pabūti tarp įvairių savų žmonių. Aišku, čia absoliučiai ne mano rungtis, bet įspūdžiai geriausi. Visi dviratininkai labai kultūringi, važiuoja atsargiai. Labai gera“.

LDSF prezidentas Darius Levickis (v). Foto: Tomas Gaubys

3,06 km ilgio prologe geriausią laiką pademonstravo ir lyderio poziciją užsitikrino „Klaipėdos“/„Viesulo“ SC atstovas Justas Beniušis. Vėliau pergalė ir 53,7 km ilgio pirmame etape jam padėjo padidinti pranašumą prieš artimiausią persekiotoją iki 20 sekundžių. Po pirmos dienos antras rikiavosi Šilalės SM/„Kvėdarnos“ atstovas Aivaras Mikutis, nuo jo tik sekunde atsiliko latvis Andris Vosekalns iš „Evelo“ ekipos.

Sekmadienio popietę vykusiame 86,29 km ilgio antrajame etapo užduotys uostamiesčio komandai buvo kiek paprastesnės nei konkurentams. Klaipėdiečiams reikėjo tik išlaikyti anksčiau įgytą pranašumą, tad atimti pergalę iš J. Beniušio varžovams buvo labai sudėtinga. „Klaipėda“ beveik visą dieną kontroliavo pagrindinės grupės tempą. Nors susikooperavę latviai su A. Vosekalnu priešaky kelis kartus buvo pavojingai atitrūkę, klaipėdiečiai toli tokių pabėgimų nepaleisdavo tiesiog „parikiavę“ savo komandos narius grupės priekyje. Vieną rimčiausių A. Vosekalno pabėgimų neutralizavo kartu su juo nuvažiavęs J. Beniušio komandos draugas Rojus Adomaitis.

Nė vienam klaipėdiečių varžovui nepavykus atitrūkti, lenktynių pabaigoje kovos užvirė jau tik dėl antrojo etapo nugalėtojo vardo. Šis etapas buvo sunkiausias ir vienas įdomiausių dėl finišo į 150 metrų ilgio ir net iki 21 proc. statumo žvyro įkalnę. Būtent šiame pakilime atakavęs Latvijos atstovas Maris Bogdanovičs („Amore & Vita – Prodir“) ir tapo antrojo etapo nugalėtoju. Nuo jo tik sekundę atsiliko Eimantas Gudiškis („Colibri“) ir Tadas Malinauskas („Blitz“).

Penktas finišavęs J. Beniušis išsaugojo lyderio poziciją. „Mums šios lenktynės buvo kaip pirmas sezono startas pavasarį – nežinojome, kaip jausimės, ko trūksta, kur reikėjo pridėti. Panašiai jautėsi ir varžovai. Labai nudžiugino pirmos dienos rezultatai. Šeštadienį padarėme viską, ka turėjome padaryti: laimėjome abu etapus ir išsaugojome lyderio poziciją. Tik paskutinę dieną nepavyko laimėti etapo, bet išsaugojome pirmą vietą bendrojoje įskaitoje, nugalėjome sprinto ir aktyviausio dviratininko įskaitose. Manau, kad mums tai buvo labai sėkmingos varžybos, – po pergalės kalbėjo “Šakiai Grand Prix 2020“ čempionas. – Po ilgos pertraukos buvo labai smagu lenktyniauti, o dar buvo atvykęs Ignatas Konovalovas ir galybė stiprių Latvijos dviratininkų. Smagu, kad buvo daug pajėgių varžovų ir dar pavyko juos aplenkti. Turėjome tikslą laimėti, bet niekas nemanė, kad tai galėsiu padaryti aš. Tikėjomės, kad geriau seksis kitiems komandos nariams, bet prologas viską sudėliojo kitaip“.

Po pirmos dienos antras žengęs A. Mikutis ir trečias rikiuotėje buvęs A. Vosekalns antrąjį etapą baigė vienodu laiku, atitinkamai aštuntoje ir devintoje vietose. Paskutinis A. Vosekalno pabėgimas buvo neutralizuotas, bet jo metu latvis laimėjo trečiąjį etapo tarpinį finišą, kuris davė tris papildomas sekundes, ir tai jam leido panaikinti vienos sekundės A. Mikučio pranašumą bei garantavo antrą vietą bendrojoje įskaitoje.

A. Mikutis, nors ir nukrito į trečią vietą, tokiu rezultatu nustebino ne vieną. Vos 17 metų amžiaus jaunuolis už nugaros paliko daug garsių ir daug labiau patyrusių varžovų.

Komandų įskaitoje užtikrintai laimėjo „Klaipėda“/„Viesulo SC“, antri liko „Colibri“, o treti – „Top Team“ dviratininkai. Klaipėdiečiai taip pat nugalėjo sprinto bei aktyviausio dviratininko įskaitose. Sprinto įskaitoje daugiausia taškų surinko J. Beniušis, o aktyviausiu lenktynių dalyvių tapo R. Adomaitis. Jaunimo įskaitoje užtikrintai laimėjo A. Mikutis.

Prieš antrą etapą dešimtuko antroje pusėje žengęs I. Konovalovas jo finišą pasiekė dalindamasis 30-31 pozicijas, kas lėmė, kad galutinėje įskaitoje Lietuvos dviračių žvaigždė užėmė 13 vietą. „Įsivažiuoti reikia laiko. Supratau, kad jėgų dar nėra tiek daug, kiek norėtųsi. O distancijos čia trumpesnės nei mes, profesionalai, esame pripratę, tad nuolatiniai šių varžybų dalyviai turėjo savotišką pranašumą“, – įspūdžiais dalinosi Prancūzijos komandos „Groupama-FDJ“ narys. Jau liepos pradžioje jis planuoja vykti treniruotis į Ispaniją, o tarptautinių varžybų sezoną atidaryti turėtų lenktynės rugpjūčio pirmomis dienomis.

Tarp moterų nugalėjo Olivija Baleišytė („Astana“). Antra buvo daugkartinė Latvijos čempionė Lija Laizane („Eneicat – RBH Global“), o trečia – Akvilė Gedraitytė (WCC).

Antrasis divizionas (D2) išsiskyrė dalyvių gausa – jame startavo net 130 dviratininkų. Prologe ir pirmame etape triumfavęs 16-metis Klaipėdos „Viesulo“ SC sportininkas Rokas Adomaitis prieš paskutinį važiavimą daugelį kozirių turėjo savo rankose. Jis dar labiau sutvirtino savo pozicijas laimėdamas porą tarpinių finišų ir buvo tarp keturių sportininkų, paskutiniame trasos ketvirtyje atsiplėšusių nuo pagrindinės grupės pora minučių. Finišuojant į žvyro įkalnę R. Adomaitis pralaimėjo 2 sekundes „Dviratai-Daistatus“ komandos atstovui Artūrui Kazakevičiui, bet bendros įskaitos nugalėtojo vardą išsaugoti pavyko. 16 sekundžių atsilikęs A. Kazakevičius liko antras, o trečią vietą iškovojo latvis Girts Melbardis („Virsotne/Marmot – Tukums“).

Trečiajame divizione (D3), kur paprastai važiuoja jaunesni ir vyresni dviračių sporto entuziastai bei naujokai, užsiregistravo 87 dalyviai. Prologe geriausią laiką pademonstravo dar vienas šešiolikmetis – „Minu“ komandos sportininkas Kostas Kardelis. Jis buvo neprilygstamas ir pirmojo etapo finiše, o į visus klausimus atsakė antrajame etape sekmadienį, kuomet D3 dviratininkams reikėjo įveikti 37,25 km. Nuvažiavus apie du trečdalius šio atstumo K. Kardelis spurtavo ir gerokai atitrūkęs nuo grupės likusią distanciją įveikė važiuodamas vienas. Tai padėjo bendroje įskaitoje antrą vietą užėmusį devyniolikmetį Arną Mickevičių aplenkti daugiau nei minute. Trečią vietą iškovojo taip pat šešiolikmetis Gabrielius Kundrotas (Panevėžio SC/„Greitis“).

Lietuvos plento taurės sezonas bus pratęstas liepos 5-ąją, kuomet Mažeikių rajone vyks lenktynės „Septyni keliai“. Iš viso šiemet LPT kalendoriuje – penkerios lenktynės.

http://www.plentotaure.lt/sakiai-grand-prix-2020-rezultatai/