Lietuvos treko dviratininkai Sankt Peterburge pribloškė varžovus

Rusijoje vykstančių tarptautinių dviračių treko varžybų „Grand Prix of Saint Petersburg“ (UCI II kategorija) pirmąją varžybų dieną – trečiadienį – įspūdingai pasirodė Lietuvos atstovai, vadovaujami trenerio Dmitrijaus Leopoldo. Jie iškovojo net tris aukso medalius ir dvi ketvirtas vietas!

Gedvinas Serafinas, Simona Krupeckaitė ir Vasilijus Lendel. Foto: Dmitrij Leopold

Vasilijus Lendel triumfavo sprinto rungtyje. Jis pusfinalyje įveikė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoją, 2017 metų pasaulio ir triskart Europos čempioną rusą Denisą Dmitrijevą, o finale 2-1 pranoko japoną Nitta Yudai. Vasilijus aštuntfinalyje nugalėjo kazachą Andrejų Čugajų, o ketvirtfinalyje – 2015 metų Azijos čempioną japoną Tomoyuki Kawabata.

Kvalifikacijoje (41 dalyvis) V. Lendel (9,867 sek.) buvo penktas, o Svajūnas Jonauskas (10,295 sek.) – 26-as. Geriausiai pasirodė D. Dmitrijev (9,699 sek.).

Simona Krupeckaitė auksą iškovojo taip pat sprinto rungtyje. Triskart pasaulio vicečempionė ir 2016 metų Europos čempionė ketvirtfinalyje įveikė rusę Anastasiją Sucharevą, pusfinalyje – japonę Yuka Kobayashi, o finale 2-0 – 2014 metų Europos čempionę rusę Anastasiją Voinovą. Miglė Marozaitė ketvirtfinalyje nugalėjo Kseniją Andrejevą, pusfinalyje pralaimėjo A. Voinovai, o kovoje dėl trečios vietos 1-2 nusileido Y. Kobayashi.

Kvalifikacijoje (11 dalyvių) S. Krupeckaitė (11,049 sek.) buvo antra, o M. Marozaitė (11,063 sek.) – ketvirta. Geriausiai pasirodė A. Voinova (10,842 sek.).

Pergalių seriją tęsia Gedvinas Serafinas. Jis laimėjo jaunių sprinto lenktynes. Gedvinas aštuntfinalyje jis nugalėjo rusą Valerijų Majorovą, ketvirtfinalyje – kitą rusą Maksimą Bogdanovą, pusfinalyje – kazachą Temirchaną Siazbekovą, o finale 2-0 – kitą Kazachstano atstovą Aleksandrą Safararovą.

Kvalifikacijoje (18 dalyvių) G. Serafinas (10,524 sek.) užėmė antrą vietą. Geriausiai pasirodė A. Safarov (10,417 sek.).

Moterų 20 km (80 ratų) grupinėse lenktynėse dėl taškų (8 tarpiniai finišai) Olivija Baleišytė (27 taškai) iškovojo ketvirtą vietą. Visas prizines vietas užėmė Rusijos dviratininkės: Natalija Studenikina (63 tšk.), Marija Novolodskaja (62 tšk.) ir Darija Malkova (38 tšk.). Lenktynėse dalyvavo 10 dviratininkių.