Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuvos treko dviratininkai stoja į kovą dėl olimpinių kelialapių

Trečiadienį Grenchene (Šveicarija) prasidėsiančiame 14-ajame Europos dviračių treko čempionate dalyvaus 8 Lietuvos atstovai. Tai – viena didžiausių mūsų šalies trekininkų delegacija per visą Senojo žemyno pirmenybių istoriją. Šis Europos čempionatas bus pirmosios varžybos, kuriose dviratininkai kovos dėl olimpinės atrankos taškų.

Atranka į Paryžiaus olimpinių žaidynių treko varžybas baigsis 2024 m. balandžio 14 d. Į olimpinės atrankos reitingą bus įtraukti žemynų dviejų paskutinių čempionatų, 2023 m. pasaulio čempionato rezultatai bei po du geriausius rezultatus tiek 2023, tiek 2024 m. Tautų taurės varžybose.

Penkias dienas Šveicarijoje vyksiančiame Europos čempionate Lietuvai atstovaus Olivija Baleišytė, Miglė Lendel, Rokas Adomaitis, Justas Beniušis, Vasilijus Lendel, Žygimantas Matuzevičius, Aivaras Mikutis ir Laurynas Vinskas. Lietuvos rinktinės amžiaus vidurkis – 22,4 m.

Lietuvos dviratininkai lenktyniaus net 17-oje rungčių iš 22. Lietuviai Europos elito čempionate pirmą kartą jėgas išbandys 4 km vyrų komandų persekiojimo lenktynėse. Šioje rungtyje jau pirmą varžybų dieną startuos R. Adomaitis, J. Beniušis, Ž. Matuzevičius ir A. Mikutis. Šios komandos amžiaus vidurkis ­– 20,75 m. Vyrų sprinto komandų lenktynėse taip pat trečiadienį dalyvaus V. Lendel, L. Vinskas ir J. Beniušis.

Europos čempionate po dvejų metų pertraukos lenktyniaus M. Lendel, kuri pernai balandį tapo mama. Tokijo olimpinių žaidynių komandų sprinte kartu su Simona Krupeckaite penktą vietą iškovojusi dviratininkė lenktyniaus spinto ir keirino rungtyse bei 500 m asmeninėse lenktynėse laikui. Miglės vyras Vasilijus taip pat startuos trijose rungtyse: sprinte, keirine ir komandų sprinte. Pasaulio taurės varžybų prizininkas neseniai Lenkijoje vykusių UCI II kategorijos varžybų sprinte iškovojo pirmą, o keirine – trečią vietas. Sausio 20-21 dienomis Panevėžyje vykusiose tokio pat rango varžybose V. Lendel du kartus buvo antras.  

Olivija Baleišytė.

R. Adomaitis, J. Beniušis, Ž. Matuzevičius, A. Mikutis ir L. Vinskas į Šveicariją atvyko sekmadienį, O. Baleišytė – pirmadienio rytą, o V. ir M. Lendel – pirmadienio vakarą. Beje, pasaulio taurės varžybų prizininkė, Tokijo olimpinių žaidynių dalyvė O. Baleišytė atskrido iš Jungtinių Arabų Emyratų, kur sekmadienį su „Dubai Police“ komanda dalyvavo plento lenktynėse.

„Einame į priekį. Vyrai labai nori pagerinti tiek komandų, tiek asmeninių persekiojimo lenktynių Lietuvos rekordus, – sakė Lietuvos treko rinktinės vyriausiasis treneris Dmitrij Leopold. – Mūsų komanda suburta visai neseniai ir yra labai jauna. Rokui Adomaičiui – dar tik 18, o jis jau kaunasi su elito sportininkais. Vyrų tempo rungtyse nebūsime tarp stipriausių, tikimės kuo geresnių rezultatų. Komandoje atmosfera gera, visų akys dega, o tai yra labai svarbu. Aivaras omniume yra pajėgus patekti tarp 15-os geriausiųjų, bet galima pasvajoti ir apie Top-10. Olivija nusiteikusi dalyvauti net keturiose rungtyse, iš kurių svarbiausia – omniumas.“

Dalyvauti Europos čempionate užsiregistravo 290 dviratininkų (120 moterų ir 170 vyrų). Trečiadienį – šeštadienį rytinė programa vyks nuo 13.00 val. (Lietuvos laiku), o vakarinė programa – nuo 19.00 val., sekmadienį rytinė programa prasidės 12.00 val., o vakarinė – 16.30 val. Europos čempionatą tiesiogiai transliuos „Eurosport“ televizija.

Mūsų šalies atstovai Europos pirmenybėse yra iškovoję 17 medalių – 6 aukso, 3 sidabro ir 8 bronzos.

LIETUVOS DVIRATININKŲ STARTŲ TVARKARAŠTIS:

Vasario 8 d. (trečiadienis)

KOMANDŲ SPRINTAS, vyrai (kvalifikacija; I etapas, finalai – jei pateks): Vasilijus Lendel, Justas Beniušis, Laurynas Vinskas;

KOMANDŲ PERSEKIOJIMO LENKTYNĖS, vyrai (kvalifikacija): Rokas Adomaitis, Justas Beniušis, Žygimantas Matuzevičius, Aivaras Mikutis;

SKREČAS, moterys (kvalifikacija – jei reikės; finalas – jei pateks): Olivija Baleišytė;

ELIMINAVIMAS, vyrai (kvalifikacija – jei reikės; finalas – jei pateks): Žygimantas Matuzevičius.

Vasario 9 d. (ketvirtadienis)

SPRINTAS, moterys (kvalifikacija; 1/16, 1/8, 1/4 finalo – jei pateks): Miglė Lendel;

1 km asmeninės lenktynės laikui (kvalifikacija; finalas – jei pateks): Justas Beniušis;

KOMANDŲ PERSEKIOJIMO LENKTYNĖS, vyrai (I etapas, finalai – jei pateks): Rokas Adomaitis, Justas Beniušis, Žygimantas Matuzevičius, Aivaras Mikutis;

GRUPINĖS LENKTYNĖS DĖL TAŠKŲ, vyrai (kvalifikacija – jei reikės; finalas – jei pateks): Rokas Adomaitis;

ELIMINAVIMAS, moterys (kvalifikacija – jei reikės; finalas – jei pateks): Olivija Baleišytė.

Vasario 10 d. (penktadienis)

OMNIUMAS, moterys (kvalifikacija – jei reikės; pagrindinės varžybos – jei pateks): Olivija Baleišytė;

SPRINTAS, vyrai (kvalifikacija; 1/16, 1/8, 1/4 finalo – jei pateks): Vasilijus Lendel, Justas Beniušis;

ASMENINĖS PERSEKIOJIMO LENKTYNĖS, vyrai (kvalifikacija; finalai – jei pateks): Aivaras Mikutis, Rokas Adomaitis;

SKREČAS, vyrai (kvalifikacija – jei reikės; finalas – jei pateks): Žygimantas Matuzevičius;

SPRINTAS, moterys (1/2 finalo, finalai – jei pateks): Miglė Lendel.

Vasario 11 d.  (šeštadienis)

OMNIUMAS, vyrai (kvalifikacija – jei reikės; pagrindinės varžybos – jei pateks): Aivaras Mikutis;

500 M. ASMENINĖS LENKTYNĖS LAIKUI (kvalifikacija, finalas – jei pateks): Miglė Lendel;

GRUPINĖS LENKTYNĖS DĖL TAŠKŲ, moterys (kvalifikacija – jei reikės; finalas – jei pateks): Olivija Baleišytė;

SPRINTAS, vyrai (1/2 finalo, finalai – jei pateks): Vasilijus Lendel, Justas Beniušis.

Vasario 12 d. (sekmadienis)

KEIRINAS, moterys (I etapas, paguoda; pusfinaliai, finalai – jei pateks): Miglė Lendel;

KEIRINAS, vyrai (I etapas, paguoda; pusfinaliai, finalai – jei pateks): Vasilijus Lendel, Justas Beniušis.

APIE ČEMPIONATĄ

Informaciją parengė Tomas Gaubys/LDSF

Foto: Gediminas Bagdonas