Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuvos treko dviratininkai tęs kovą dėl olimpinių kelialapių

Trečiadienį Apeldorne (Nyderlandai) prasidėsiančiame 15-ajame Europos dviračių treko čempionate dalyvaus trys Lietuvos atstovai. Jiems tai bus vienos iš paskutinių ketverių varžybų, kuriose galima iškovoti olimpinės atrankos taškų.

Penkias dienas Šveicarijoje vyksiančiame Europos čempionate Lietuvai atstovaus Olivija Baleišytė, Miglė Lendel ir Vasilijus Lendel (nuotraukoje). Lietuvos dviratininkai varžybas pradės ketvirtadienį. Olivija dalyvaus omniume, skreče, eliminavime ir grupinėse lenktynėse dėl taškų, o Miglė ir Vasilijus – sprinte ir keirine. V. Lendel tai bus 11-asis, O. Baleišytei – 9-asis, o M. Lendel – 7-asis Europos čempiontas. Į varžybas išvyko ir treneris Dmitrij Leopold bei kineziterapeutas Juozas Jankauskas.

„Europos čempionate dviratininkų laukia atkaklios kovos, nes bus dalinami olimpinės atrankos taškai. Apeldorne susirinko pajėgiausi Senojo žemyno trekininkai. Lietuvos rinktinė šį kartą nėra gausi, bet patyrusi. Viliamės, kad patirtis mūsų sportininkams padės kovoti dėl aukštų vietų ir taip pat dėl olimpinės atrankos taškų“, – teigė Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Tomas Gaubys.

Pernai Grenchene (Šveicarija) vykusiame Europos treko čempionate aukščiausią vietą iš Lietuvos atstovų užėmė V. Lendel. Jis sprinto lenktynėse buvo 9-as.  

Dalyvauti Europos čempionate užsiregistravo 292 dviratininkai (123 moterys ir 169 vyrai) iš 25 šalių. Senojo žemyno čempionatą, kuris Apeldorne vyks ketvirtą kartą, tiesiogiai transliuos „Eurosport 2“ kanalas.

Mūsų šalies atstovai Europos pirmenybėse yra iškovoję 17 medalių – 6 aukso, 3 sidabro ir 8 bronzos.

Po Europos čempionato Lietuvos dviratininkai dar dalyvaus UCI Tautų taurės etapuose Australijoje, Honkonge ir Kanadoje. Atranka į Paryžiaus olimpinių žaidynių treko varžybas baigsis balandžio 14 d.

Daugiau informacijos čia: https://www.uec.ch/en/event/215/2024-uec-track-elite-european-championships

LDSF informacija