Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuvos treko dviratininkams – trys medaliai

Baltarusijos sostinėje vykusiose tarptautinėse dviračių treko varžybose „Grand Prix Minsk“ (UCI I kategorija) Lietuvos atstovai iškovojo tris medalius. 

Vyrų keirino rungtyje (31 dalyvis) Vasilijus Lendelis iškovojo sidabrą. Jis pagrindiniame finale į priekį praleido tik lenką Rafalą Sarneckį. Trečią vietą užėmė kazachas Zakis Sultanovas. Svajūnas Jonauskas pasidalijo 13-ą vietą.

Pirmo etapo antrame važiavime V. Lendelis buvo pirmas, o S. Jonauskas trečiame važiavime finišavo antras. Svajūnas trečiame paguodos važiavime liko taip pat antras ir nepateko į antrą etapą. V. Lendelis pusfinalio antrame važiavime buvo trečias ir iškovojo kelialapį į pagrindinį finalą (dėl 1-6 vietų).

Moterų sprinto rungtyje (10 dalyvių) Miglė Marozaitė pelnė bronzos medalį. Kovoje dėl trečios vietos Miglė 2-0 nugalėjo lenkę Marleną Karwacką. Finale lenkė Julita Jagodzinska 2-0 įveikė rusę Tatjaną Kiseliovą.

M. Marozaitė atrankoje buvo pirma. Ji 200 m distanciją iš eigos įveikė per 11,314 sek. Miglė ketvirtfinalyje įveikė rusę Jekateriną Koroliovą, o pusfinalyje 0-2 pralaimėjo T. Kiseliovai.

Vyrų komandų sprinto rungtyje V. Lendelis ir S. Jonauskas kartu su lenku Kamiliu Kuczynskiu pelnė bronzą. Kovoje dėl trečios vietos jungtinė Lietuvos ir Lenkijos komanda (44,477 sek.) įveikė Rusijos pirmąją komandą (44,547 sek.), kurią sudarė Pavelas Jakuševskis, Kirilas Samusenko ir Aleksejus Tkačiovas.

Kovoje dėl pirmos vietos Lenkijos komanda (44,259 sek.) nugalėjo Rusijos antrąją komandą (44,600 sek.).

Šioje rungtyje dalyvavo devynios komandos.

Vyrų sprinto rungtyje (32 dalyviai) V. Lendelis užėmė penktą, o S. Jonauskas – 19-ą vietas. Nugalėjo lenkas Kamilis Kuczynskis.

Atrankoje V. Lendelis (9,982 sek.) buvo antras, o S. Jonauskas (10,459 sek.) – 18-as.

Vasilijus šešioliktfinalyje įveikė rusą Michailą Dmitrijevą (23-ias atrankoje), aštuntfinalyje nugalėjo graiką Nikolają Pagonį (Nikolaos Pagonis, 14), o ketvirtfinalyje pralaimėjo Kazachstano atstovui Pavelui Vorževui (13). S. Jonauskas šešioliktfinalyje nusileido Europos čempionato bronzos medalio laimėtojui ukrainiečiui Andrijui Vynokurovui (7).

Varžybose dalyvavo 178-i dviratininkai iš 13-os šalių.

Informaciją parengė Tomas Gaubys