Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Link olimpinės svajonės – su bendrove „Baltik vairas“

Lietuvos mažųjų dviračių kroso (BMX) atstovams greičiausiai nebepavyks iškovoti kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes, todėl olimpinės viltys keliasi į 2024 metus. Mūsų šalies BMX rinktinei su šiauliečiu Gabrieliumi Pabijansku priešaky kovoti dėl bilieto į Paryžiaus olimpines žaidynes padės Šiauliuose veikianti dviračių gamykla „Baltik vairas“. Bendradarbiavimą sutartimi įtvirtino Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) prezidentas Darius Levickis ir „Baltik vairo“ generalinis direktorius Žilvinas Dubosas. 

Žilvinas Dubosas, Donatas Armonas, Gabrielius Pabijanskas ir Darius Levickis prie „Šiaulių vairo“ gamyklos. Foto: Tomas Gaubys

Didžiausia dviračių gamintoja Šiaurės Europoje jau skyrė dalį savo paramos Šiaulių sporto centre „Dubysa“ besitreniruojantiems BMX dviratininkams. 

„Labai džiaugiamės, kad turėsime patikimą partnerę – bendrovę „Baltik vairas“. Naujieji mūsų draugai sutiko prisidėti prie BMX dviratininkų žygio link olimpinės svajonės, – sakė D. Levickis. – Manau, kad bus labai sunku pasivyti nutolusį traukinį į Tokiją, todėl visus žvilgsnius turime nukreipti į 2024 metų olimpines žaidynes Paryžiuje. Siekiant olimpinio bilieto, BMX rinktinėje privalome turėti gerai pasirengusį Gabrielių ir dar porą pajėgių dviratininkų, kurie padėtų rinkti reitingo taškus ir būtų tinkamais treniruočių partneriais rinktinės lyderiui. Tikiuosi, kad kartu su „Baltik vairu“ pasieksime gerokai aukštesnių rezultatų ir nuvyksime į olimpinį Paryžių“.

Siekia prisidėti prie dviračių sporto populiarinimo ir Lietuvai svarbių tikslų įgyvendinimo

„Baltik vairo“ vadovo teigimu, Lietuvos dviračių sporto profesionalus ir gamintojus vienija ne tik ambicingi tikslai, bet ir ekologiškos, sveikatą stiprinančios sporto šakos populiarinimas. „Esame socialiai atsakinga įmonė, kuriai rūpi ne tik investicijos į gamybą ir darbuotojus, bet ir galimybė prisidėti prie visai Lietuvai svarbių tikslų įgyvendinimo, todėl dalį lėšų skiriame įvairiems paramos projektams, – sakė Ž. Dubosas. – Linkime Gabrieliui ir kitiems Lietuvos BMX dviratininkams sėkmės kovojant dėl kelialapio į olimpines žaidynes ir tikime, kad parama ir visų Lietuvos gyventojų palaikymas padės sėkmingiau įveikti kiekvienos sporto dienos iššūkius.“ 

Į kitus metus nukeltų Tokijo olimpinių žaidynių vyrų varžybose turėtų dalyvauti 24 BMX dviratininkai. Olimpinė atranka turėjo baigtis po gegužės 26-31 dienomis turėjusio vykti pasaulio čempionato Hiustone (JAV), tačiau dėl pandemijos jis buvo atidėtas, o vėliau ir visai atšauktas. Dabar olimpiniai kelialapiai turėtų būti dalijami kitais metais, prie 2018 metų rugsėjo 1 – 2020 metų kovo 3 dieną šalių surinktų taškų (skaičiuojami trijų geriausių kiekvienos šalies dviratininkų taškai) bei asmeninio kovo 3 dienos reitingo taškų pridėjus taškus, pelnytus kitais metais numatomuose dviejose pasaulio taurės varžybų etapuose.

„Jei būtumėme dalyvavę varžybose, kuriose norėjome, tai olimpinį kelialapį būtumėme praktiškai užsitikrinę. Tačiau dėl lėšų trūkumo atrankos cikle varžybų neturėjome daug, todėl ir taškų surinkome nepakankamai. Olimpinė atranka į Tokiją dar nesibaigė, bet mes jau galvojame apie kitą olimpinį ciklą. Manau, kad Tokijo olimpinėse žaidynėse bus ne vienos turtingesnės šalies lyderis, kuris pagal pajėgumą nusileidžia Gabrieliui, – sakė Lietuvos BMX rinktinės treneris Donatas Armonas. – Be komandos ir didesnio finansavimo nieko nebus. Vien geras dviratis kainuoja virš 3000 eurų, o dar detalės, transportas, viešbučiai, stovyklos. Siekdami geresnių rezultatų, turime pasitreniruoti ir su BMX madas diktuojančiais prancūzais, olandais. Iki šiol važiavome minimaliais resursais. Dėl kitų metų sunku kažką pasakyti, nes neaišku, kiek pavyks suvaldyti koronavirusą pasaulyje. Varžybų kalendorius po truputį pildosi, bet lieka labai daug klaustukų.“ 

G. Pabijanskas: „Turiu tuos pačius tikslus ir treniruojuosi visu pajėgumu“

Daugkartinis Lietuvos čempionas ir tarptautinių varžybų nugalėtojas 22 metų G. Pabijanskas šiuo metu pasaulio BMX dviratininkų reitinge užima 56-ą vietą (klasifikuotas 321 dviratininkas). Gabrielius tarp Europos dviratininkų yra 30-as. Šiaulietis 2015 metais pasaulio čempionate tarp jaunių buvo 12-as, o Europos čempionate – 11-as. Tokia pat poziciją jis užėmė ir 2016 metų Europos čempionato jaunių varžybose. 2018 metų pasaulio čempionato elito grupėje Gabrielius klasifikuotas 32-as. 

„Iki šiol Tokijo olimpinių žaidynių atrankos cikle atidaviau save maksimaliai. Buvau gerai pasirengęs, bet dėl lėšų trūkumo negalėjau išvažiuoti į varžybas. Jas belikdavo stebėti per televiziją. Tai būdavo skaudžiausia. Jaučiuosi neišnaudojęs visų savo galimybių, – pažymėjo G. Pabijanskas. – Žinoma, ir pandemija sugriovė atrankos ciklą – daug varžybų buvo atšaukta. Bet jeigu atsiras atrankos varžybų ir galimybių dar pakovoti dėl olimpinio kelialapio, tikrai pasistengsiu vieną iš jų „nunešti“. Manau, kad viskas tikrai įmanoma, kad ir kokia sunki situacija bebūtų. Aš gyvenu tomis pačiomis mintimis, turiu tuos pačius tikslus. Ir treniruotės vyksta visu pajėgumu. Noriu padėkoti treneriams, kurie prisideda prie mano tobulėjimo, ir žmonėms, kurie stovi už mano nugaros.“

Olimpinės rinktinės kandidatų sąraše yra įrašytos G. Pabijansko ir 18-mečio Gusto Usevičiaus pavardės, o į olimpinės pamainos sportininkų sąrašą įtraukta 18-metė Vėja Baškytė. Nemažai vilčių siejama su ne kartą varžybose Europoje aukštas vietas užėmusiu Miku Jankumi. Jam kitais metais sukaks 15-a. 

Olimpinėse žaidynėse yra dalyvavusi vienintelė Lietuvos BMX atstovė – Vilma Rimšaitė Londone iškovojo 13-ą vietą. 

Apie „Baltik vairą“:

„Baltik vairas“ yra didžiausias aukštos kokybės dviračių ir e-dviračių gamintojas Šiaurės Europoje. Šiauliuose įsikūrusi įmonė veikia nuo 1948 metų, eksportuoja aukštos kokybės dviračius į Vakarų Europos šalis. 5 gamybos linijomis gaminama 1700 skirtingų modelių, įmonė pajėgi pagaminti 450 tūkstančių dviračių per metus. 99,3 proc. gaminių eksportuojami į Vokietiją, Nyderlandus, Daniją ir kitas šalis. Šiuo metu gamykloje dirba 450 darbuotojų.