Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

M.Rogersas pasinaudojo proga ir laimėjo 11-ą “Giro d’Italia” etapą

M.RogersasTrečiadienį Italijoje daugiadienių dviratininkų lenktynių “Giro d’Italia” 11-ame etape pergalę šventė  tris kart pasaulio čempionas Michaelis Rogersas iš “Tinkoff-Saxo” komandos. Australas 249 km trasą įveikė per  5 val 48 min ir 7 sek.

Lenktynių pradžioje nuo pagrindinės grupės pabėgo 14 dviratininkų. Ir nors pabėgėlių grupė buvo gana gausi, peletonas lyderiams toli pabėgti neleido. Nuo 220 kilometro trasa beveik 30 kilometrų leidosi žemyn, todėl pagrindinei grupei buvo būtina lyderius pavyti dar iki kalno viršūnės, nes leidžiantis nuo jo, pagrindinė grupė būtų praradusi savo pranašumą ir vėliau pasivyti pirmaujančius dviratininkus būtų buvę labai sunku.

Lyderių pranašumas pasiekus kalno papėdę ištirpo iki kiek daugiau nei minutės, o pasiekus kalno viršūnę pranašumas nesiekė nė pusės. Iki finišo likus 24 km peletonas pavijo pabėgėlius ir visa grupė drauge leidosi nuo kalno. Dar po 2 km M.Rogersas pasitaikius progai padidino tempą ir nuvažiavo nuo grupės.

„Visi lyderiai žiūrėjo vienas į kitą ir niekas nenorėjo važiuoti priekyje. Visi saugojo jėgas rytojaus asmeninėms lenktynėms laikui, todėl aš pasinaudojau man pasitaikiusia proga” – apie momentą kuomet pabėgo nuo grupės pasakojo M.Rogersas

T15_Fassa_alt

Dideliu greičiu leisdamasis nuo kalno australas vis didino pranašumą, likus 19 km pranašumas siekė 17 sek, o dar po 4 km jau 41 sek. Pagrindinė grupė didelės iniciatyvos pavyti lyderį nerodė, maždaug 40 dviratininkų grupėje beveik nebuvo sprinterių, o lyderių rytoj (ketvirtadienį) laukia asmeninės lenktynės laikui. Grupė dar turėjo šansą pavyti M.Rogersą kuomet nusileido nuo kalno ir iki finišo buvo likę 4 km, bet ir tuomet peletonas neišnaudojo savo pranašumo, o puikiai važiavęs australas šventė pergalę.

Pagrindinės grupės finišą laimėjo vokietis Simonas Geschkas iš “Giant-Shimano”, su juo kartu finišavo visi lenktynių lyderiai. Po 11-oje etapo bendroje įskaitoje pasikeitimų neįvyko, ir toliau pirmauja australas Candelas Evansas iš “BMC”, o kalnų taškų įskaitoje savo pozicijas sustiprino kolumbietis Julianas Davidas Arredondo iš “Trek Factory”.