Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Martynas Lagauskas Europos žaidynėse – 26-as

Krokuvoje vykstančiose Europos žaidynėse pirmą kartą tarp Lietuvos atstovų buvo laisvojo stiliaus BMX dviratininkai – Martynas Lagauskas ir Deividas Budkovas. Kvalifikacijos varžybose M. Lagauskas (37,83 tšk.) tarp 29 dalyvių užėmė 26-ą vietą. Lietuvos čempionas pranoko Graikijos, Estijos ir Slovakijos atstovus. Geriausiai kvalifikacijoje pasirodė prancūzas Anthony Jeanjean (85,16 tšk.). Į finalą pateko 12 dviratininkų.

„Kvalifikacijoje tiek pirmojo, tiek antrojo važiavimo metu atliekant pirmąjį triuką nuo pedalo nuslydo koja. Teko įsibėgėti iš naujo, improvizuoti ir keisti važiavimo planą. Taip pat padariau kelias papildomas klaidas, dėl to aukšto vertinimo nesitikėjau, nors ir padariau nemažai gerų triukų.

Šios Europos žaidynės man yra pirmos tokio aukšto lygio varžybos, todėl jaučiu, kad pritrūko pasiruošimo, taip pat prisidėjo ir jaudulys. Šiandien varžėmės kartu su 30 geriausių Europos BMX dviratininkų mums neįprastai aukštame ir sudėtingame rampų parke, kurioms pasiruošti Lietuvoje sąlygų neturime. Europos žaidynių kvalifikacijos lygis nenusileidžia pasaulio čempionatui, varžėmės su olimpiniais čempionais ir nuolatiniais elitinių varžybų prizininkais.

Bet kokiu atveju, šia patirtimi džiaugiamės ir tikimės netolimoje ateityje Lietuvoje turėti olimpinio lygio parką, kuris padėtų profesionaliai treniruotis ir pasiruošti tokio lygio varžyboms“, – ww.ltok.lt sakė M. Lagauskas.

D. Budkovas apšilimo metu sportininkas skaudžiai krito ir buvo išgabentas į Krokuvos ligoninę. Joje paaiškėjo, kad Deividui plyšo peties raiščiai ir lūžo raktikaulis. Kitą savaitę dviratininkui bus atlikta operacija.

Aukso medalį iškovojo britas Kieran Reilly (92,33 tšk.), sidabro – A. Jeanjean (90,80 tšk.), o bronzos – britas Declan Brooks (87,40 tšk.). Ketvirtas buvo latvis Ernests Zebolds (84,50 tšk.).

Šiose žaidynėse buvo kovojama ir dėl Europos laisvojo stiliaus BMX čempionato apdovanojimų. 

Informaciją parengė Tomas Gaubys (LDSF)

Foto: Vytautas Dranginis