Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Medinis“ medalis Olivijai Baleišytei virto bronziniu

Penktadienį Pruškove (Lenkija) prasidėjo 2017-2018 metų sezono pasaulio dviračių treko taurės varžybų pirmasis etapas. Jau pirmą varžybų dieną medaliu pasipuošė Lietuvos atstovė Olivija Baleišytė. Tik antrą kartą pasaulio taurės varžybose dalyvaujanti 19-metė panevėžietė pelnė bronzą skrečo rungtyje – 40 ratų, 10 km lenktynėse (23 dalyvės). Tai – kol kas aukščiausias Olivijos pasiekimas elito varžybose. 

Foto: Tomas Gaubys

Olivija savo medalį skyrė savo pirmajam treneriui Broniui Kraujeliui.

Dabar O. Baleišytę treniruoja Antanas Jakimavičius ir Solveiga Baleišytė.

Tiesa, po finišo O. Baleišytė buvo ketvirta. Dviratininkė buvo nusiminusi, kad liko šalia prizininkų pakylos, bet netrukus teisėjai paskelbė, kad bronza atitenka lietuvei, nes britė Neah Evans pažeidė taisykles.

Aukso medalį iškovojo rusė Marija Averina, o sidabras atiteko lenkei Justynai Kaczkowskai.

Foto: Tomas Gaubys

„Medalis netikėtas, bet labai trokštas – kiekvienose varžybose man dega širdis ir akys. Kai pirmą kartą čia pamačiau prizininkų pakylą, sakiau sau, kad privalau čia būti, – teigė O. Baleišytė, per apdovanojimų ceremoniją neslėpusi džiaugsmo ašarų. – Planas buvo važiuoti aktyviai ir bandyti atitrūkti, nes finiše nesu stipriausia. Tik nesitikėjau, kad jau lenktynių pradžioje pavyks pabėgti. Grupei išsibarsčius, išsiveržiau į priekį, o netrukus prie manęs prisijungė Rusijos dviratininkė ir mes aplenkėme grupę ratu. Vėliau tai padarė Lenkijos atstovė, o dar vėliau ir Didžiosios Britanijos dviratininkė. Medalis sprūdo iš rankų, bet dar nebuvau prardusi vilčių. Bandžiau kovoti, bet artėjant finišui nepavyko užsiimti geros pozicijos. Esu jauna, dar trūksta patirties.“

Po finišo ir po trenerio A. Jakimavičiaus pastabų prie Olivijos priėjo vienas varžybų organizatorių. „Maniau, kad kvies dopingo kontrolei, bet jis pranešė, kad turiu ruoštis apdovanojimui“, – sakė nustebusi dviratininkė.

O. Baleišytė dar dalyvaus daugiakovėje (omniume). „Medalis skreče suteiks daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Man labai reikėjo tokio postūmio, nes varžovės man vis „šluostydavo nosį“, – teigė Olivija.

O. Baleišytė pirmą kartą pasaulio taurės varžybų etape dalyvavo šių metų vasarį Kolumbijoje. Ji omniume buvo 13-a.

Moterų komandų sprinto atrankoje Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė užėmė ketvirtą vietą (33,420 sek.). Lietuvės sekmadienį pirmame etape lenktyniaus su penktą vietą atrankoje užėmusiomis prancūzėmis Sandie Clair ir Mathilde Gros (33,554 sek.).

Foto: Tomas Gaubys

„Kol kas – ketvirtoji vieta. Matysime, kaip bus pusfinalyje. Ar pavyks prasibrauti iki finalų, sunku pasakyti, nes šeštadienį merginų laukia sprintas, o sekmadienį Simona dar startuos keirine, – sakė dviratininkių treneris Dmitrijus Leopoldas. – Daug metų neturėjome komandinio sprinto. Dabar vėl bandome jėgas šioje rungtyje. Gal vėl pavyks užlipti ant prizininkų pakylos?“

Geriausiai atrankoje pasirodė vokietės Pauline Sophie Grabosch ir Kristina Vogel (32,623 sek.). Antrą vietą užėmė rusės Darija Šmeliova ir Anastasija Voinova (32,755 sek.), o trečią – olandės Kyra Lamberink ir Hetty van de Wouw (33,334 sek.).

Iš 15-os komandų į pirmą etapą pateko 8. Keturių pirmo etapo važiavimų nugalėtojos tęs kovą dėl medalių: dvi stipriausios komandos lenktyniaus dėl aukso, o kiti du duetai kovos dėl bronzos.

Informaciją parengė Tomas Gaubys