Miglė Marozaitė ir Vasilijus Lendelis – tarp pasaulio treko taurės lyderių!

Kalyje (Kolumbija) vykstančio pasaulio dviračių treko taurės varžybų trečio etapo moterų sprinto rungtyje šeštadienį Lietuvos atstovė Miglė Marozaitė užėmė šeštą vietą ir bendroje įskaitoje iš šeštos pozicijos pakilo į antrą!

20-metė lietuvė aštuntfinalyje nugalėjo 25-erių metų Pietų Korėjos atstovę Lee Hue-jin (14 vieta atrankoje), o ketvirtfinalyje 0-2 pralaimėjo šios rungties 2014 metų Europos čempionei ir triskart Senojo žemyno vicečempionei 24-erių metų rusei Anastasijai Voinovai (2).

M. Marozaitė atrankoje tarp 20 dalyvių buvo šešta ir iškart pateko į aštuntfinalį. Ji 200 m distanciją iš eigos įveikė per 11,04 sek.

Geriausiai atrankoje pasirodė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių ir dukart pasaulio šios rungties čempionė vokietė Kristina Vogel (10,783 sek.). Ji finale 2-0 nugalėjo A. Voinovą. Trečią vietą užėmė kita rusė Darija Šmeliova.

Pasaulio taurės varžybų sprinto bendrojoje įskaitoje pirmauja ispanė Tania Calvo (1150 tšk.). Į antrą vietą pakilusi M. Marozaitė nuo lyderės atsilieka 295 taškais. Tik viename etape dalyvavusi Simona Krupeckaitė (500 tšk.) tarp 36 klasifikuotų dviratininkių žengia 12-a.

Vyrų keirine (25 dalyviai) Vasilijus Lendelis užėmė septintą vietą. 21-erių metų Lietuvos atstovas laimėjo važiavimą dėl 7-12 vietų. Vasilijus aplenkė ir praėjusių metų Europos vicečempioną ukrainietį Andrijų Vynokurovą.

V. Lendelis pirmo etapo ketvirtame važiavime, aplenkęs šešis varžovus, buvo pirmas ir tiesiogiai pateko į pusfinalį. Pirmame jo važiavime mūsų šalies dviratininkas liko priešpaskutinis, penktas ir nepateko į pagrindinį finalą, kurį laimėjo kolumbietis Fabianas Puerta.

Bendroje pasaulio taurės varžybų keirino įskaitoje pirmauja Europos čempionas čekas Tomašas Babekas (1400 tšk.). Antrą vietą išsaugojęs V. Lendelis nuo lyderio atsilieka 300 taškų. Iš viso klasifikuoti 36 dviratininkai.

Moterų skrečo rungtyje (40 ratų; 10 km) 28-erių metų Europos čempionė Aušrinė Trebaitė tarp 20 dalyvių liko 15-a. Nugalėjo amerikietė Sarah Hammer.

Sekmadienį (varžybų pradžia – 17.00 val. Lietuvos laiku) M. Marozaitė dalyvaus keirine, A. Trebaitė – grupinėse lenktynėse dėl taškų, o V. Lendelis – sprinto lenktynėse.

Ketvirtas, paskutinis, pasaulio taurės varžybų etapas vyks vasario 25-26 dienomis Los Andžele (JAV).