Miglė Marozaitė – per žingsnį nuo medalio

Anadijoje (Portugalija) vykstančio Europos jaunių (iki 18-os metų) ir jaunimo (iki 23-ejų metų) dviračių treko čempionato jaunimo merginų sprinto rungtyje (17 dalyvių) Lietuvos atstovė Miglė Marozaitė užėmė ketvirtą vietą. 21-erių metų panevėžeitė kovą dėl bronzos penktadienį 0-2 pralaimėjo 19-metei olandei Hetty van de Wouw, kuri atrankoje buvo antra.

© Tomas Gaubys

Aukso medalį iškovojo ukrainietė Olena Starikova (3-ia atrankoje). Ji finale 2-0 nugalėjo vokietę Paulinę Grabosch (1).

M. Marozaitė (5) aštuntfinalyje įveikė italę Mailą Andreotti (12), ketvirtfinalyje 2-1 nugalėjo olandę Kyrą Lamberink (4), o pusfinalyje 0-2 pralaimėjo P. Grabosch.

Miglė dar dalyvaus keirino rungtyje.

Jaunimo vaikinų sprinto lenktynėse Vasilijui Lendel nepavyko pasiekti pusfinalio. Lietuvos dviratininkas ketvirtfinalyje 1-2 pralaimėjo vokiečiui Jan May (11). Tiesa, Vasilijus laimėjo visus tris važiavimus, bet už taisyklių pažeidimą pirmame ir trečiame važiavimuose taškai buvo skirti Vokietijos dviratininkui.

„Sprinte neužtenka būti greitam, stipriam ir gudresniam už varžovą. Turi mokėti ir šaltakraujiškai tramdyti aistrų audras savyje“, – sakė Vasilijaus treneris Dmitrijus Leopoldas.

Aštuntfinalyje V. Lendel nugalėjo Svajūną Jonauską.

Atrankoje V. Lendel (9,872 sek.) tarp 24-ių dalyvių buvo trečias, o S. Jonauskas (10,287 sek.) – 14-as. Geriausiai pasirodė olandas Harrie Lavreysen (9,701 sek.).

V. Lendel pernai Europos jaunių ir jaunimo čempionato sprinto rungtyje pelnė bronzos medalį.

Jaunių merginų 500 m pavienio starto lenktynėse (14 dalyvių) Viktorija Šumskytė (36,514 sek.) užėmė devintą, o Arūnė Savičiūtė (37,229 sek.) – 12-ą vietas.

Nugalėjo Prancūzijos dviratininkė Mathilde Gros – 34,672 sek. Sidabras atiteko Vokietijos, o bronza – Didžiosios Britanijos atstovėms.

Jaunių merginų daugiakovėje (omniume) Kristina Kazlauskaitė (44 tšk.) liko priešpaskutinė, 12-a.

Nugalėjo italė Letizia Paternoster (137 tšk.). Antrą vietą užėmė Ukrainos, o trečią – Rusijos atstovės.

K. Kazlauskaitė skreče (5 km; 20 ratų) ir atkrintamosiose lenktynėse buvo 11-a, tempo lenktynėse (5 km) – devinta, o grupinėse lenktynėse dėl taškų nuo pagrindinės grupės atsiliko ratu ir neteko 20-ies taškų. Po trijų rungčių Kristina buvo 10-a.