Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Miglei Marozaitei – Europos jaunimo ir jaunių čempionato bronza!

Montikjaryje (Italija) surengto Europos jaunimo (iki 23 metų) ir jaunių (iki 18 metų) dviračių treko čempionato paskutinę varžybų dieną – sekmadienį – Lietuvos atstovė Miglė Marozaitė pasipuošė bronzos medaliu. 20-metė panevėžietė, kurią treniruoja Dmitrijus Leopoldas, trečią vietą užėmė jaunimo merginų keirino rungtyje, kurioje dalyvavo 16 dviratininkių.

Miglė Marozaitė

® Tomas Gaubys

Aukso medalį iškovojo olandė Elis Ligtlee, o sidabro apdovanojimą pelnė belgė Nicky Degrendele. Finale dėl 1-6 vietų M.Marozaitė aplenkė Lenkijos, Vokietijos ir Italijos atstoves.

13731473_1233241453377463_8551821526968516974_n

® Dmitrijus Leopoldas

Miglė pirmojo etapo antrajame važiavime finišavo paskutinė, šešta, o po to laimėjo pirmąjį paguodos važiavimą ir pateko į pusfinalį. Pirmajame pusfinalio važiavime Lietuvos dviratininkė užėmė trečią vietą ir pateko į pagrindinį finalą.

Jaunimo vaikinų keirino rungtyje, kurioje dalyvavo 24 dviratininkai, 21 metų Svajūnas Jonauskas buvo dešimtas, o jo bendraamžis Vasilijus Lendelis – 12-as. Europos jaunimo čempionu tapo prancūzas Thomas Copponi.

V.Lendelis pirmojo etapo pirmajame važiavime finišavo pirmas ir iškart pateko į pusfinalį. S.Jonauskas pirmojo etapo ketvirtajame važiavime buvo trečias, o ketvirtajame paguodos važiavime užėmė pirmą vietą ir taip pat iškovojo kelialapį į pusfinalį. Deje, pusfinalis Lietuvos dviratininkams buvo nesėkmingas. V.Lendelis pirmajame pusfinalyje finišavo ketvirtas, o S.Jonauskas antrajame pusfinalyje liko penktas. Važiavime dėl 7-12 vietų Svajūnas finišavo ketvirtas, o Vasilijus – šeštas.

Jaunimo merginų daugiakovės varžybose (omniume) 20-metė Edita Mazurevičiūtė, aplenkusi Danijos ir Nyderlandų dviratininkes, užėmė 14-ą vietą. Editos sąskaitoje – 84 taškai.

Aukso medalį iškovojo belgė Lotte Kopecky, surinkusi 214 taškų. Sidabras atiteko baltarusei Inai Savenkai (185 tšk.), o bronza – britei Emily Kay (181 tšk.).

E.Mazurevičiūtė 10 km (40 ratų) skrečo rungtyje buvo paskutinė, 16-a, 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse – 12-a, atkrintamosiose lenktynėse – devinta, 500 m pavienio starto ir vieno rato iš eigos lenktynėse – 14-a, o paskutinėje rungtyje – 25 km (100 ratų) grupinėse lenktynėse su dešimtimi tarpinių finišų – pelnė du taškus.

Iš viso šiame čempionate Lietuvos dviratininkai pelnė net keturis medalius. Olivija Baleišytė jaunių 2 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse iškovojo aukso, daugiakovės varžybose (omniume) – sidabro, o V.Lendelis jaunimo sprinto lenktynėse – bronzos medalius.

Informaciją parengė Tomas Gaubys