Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mindaugas Ponomariovas-Ozis: reikia tik pabandyti, o tada suprasite, kodėl važiuoti dviračiu yra smagu

Vis daugiau ir daugiau vaikų darželių auklėtinių, bendrojo lavinimo įstaigų pradinukų įsijungia į Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) vykdomo edukacinio projekto „Susidraugauk su dviračiu“ dalyvių gretas. Prie dviračių sporto trenerių komandos, vykstančios į darželius ir mokyklas, prisijungė ir Mindaugas Ponomariovas, išgarsėjęs kaip reklamos personažas Ozis.

Mindaugas Ponomariovas-Ozis su vaikais. Foto: LDSF

Po užsiėmimo Vilniaus lopšelyje-darželyje „Ozas“ pakalbinome Mindaugą.

Mindaugai, kas paskatino prisidėti prie LDSF projekto, kurio vykdymo metu su dviračiu susidraugauti kviečiami šalies darželių ir pradinių mokyklų auklėtiniai?

Pats užsiimu „downhill“ dviračių sportu, minu ir plento dviratį. Vaikystėje daug nuotykių patirta su dviračiu. Tikriausiai dėl šių dalykų ir priėmiau sprendimą prisijungti.

Kaip manote, kas turi paskatinti vaikus rinktis aktyvesnį gyvenimo būdą?

Manau, tėvai. Mane į aktyvų gyvenimą pirmiausia įtraukė tėtis, vėliau „aparatas užsikūrė“: žaidimai kieme su draugais, sporto būreliai, aistra judėti ir siekti užsibrėžtų tikslų sporte. Taip gimsta ir konkurencija varžytis.

Kokią rolę vaidina dviratis Jūsų gyvenime?

Tikrai gana didelę. Kaip jau minėjau, minu plentinuką ir leidžiuosi nuo kalno su „downhill žvėriuku“. Su draugais iš VšĮ „White puppy“ organizuojame Lietuvos „downhill“ čempionatą ir Baltijos taurės varžybas.

Ir kodėl važiuoti dviračiu gali būti smagu?

Važiuojant dviračiu galima tiek daug visko patirti: lavinti koncentraciją, stiprinti kraujotaką ir širdį, įskiepyti sau pačiam discipliną, grožėtis gamta, sutikti įdomių žmonių, galiausiai – turėti nuostabų laiką su draugais. Reikia tik pabandyti, o tada suprasite, kodėl važiuoti dviračiu yra smagu.

Vykdant projektą „Susidraugauk su dviračiu“ naudojami nauji dviračiai, modernūs dviračių treniruokliai, planšetės su specialiomis programėlėmis. Kiekvienas projekto dalyvis apdovanojamas LDSF medaliu. Projekto vykdytojai darželiuose ir mokyklose šiemet dar lankysis iki gruodžio vidurio, o kitais metais projektas bus tęsiamas vasario-balandžio mėnesiais. Planuojama, jog darželių ir mokyklų auklėtiniams bus pravesta 100 užsiėmimų, su dviračiu iš viso susipažins iki 3000 vaikų.

Projektas finansuojamas LDSF bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo lėšomis.

LDSF informacija