Šilalės dviratininkams – net 11 „Pavasario pirmenybių“ prizinių vietų

Raudondvaryje ir Kačerginėje (Kauno raj.) surengtose Lietuvos dviračių plento „Pavasario pirmenybėse“ jėgas išmėgino beveik 120 jaunųjų dviratininkų. Daugiausiai prizinių vietų – net 11 (po 4 pirmas ir trečias, 3 antras) – iškovojo Šilalės sporto mokyklos (SM) ir „Kvėdarnos“ klubo atstovai, treniruojami Kęstučio Česaičio. Po 6 prizines vietas užėmė Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos (PRSSG; 2-3-1) bei Utenos dviračių sporto centro (DSC; 2-1-3) dviratininkai.

Jaunių vaikinų pavienio starto lenktynių prizininkai. Foto: Kęstutis Česaitis

Jaunių vaikinų pavienio starto lenktynes (20 km) laimėjo Aivaras Mikutis (Šilalės SM/„Kvėdarna“). Antrą vietą užėmė Paulius Šavelskis (Vilkaviškio SM/„Aira“), o trečią – Žygimantas Norutis (Vilniaus miesto SC). Grupinių lenktynių (60 km) nugalėtoju tapo Eitvilas Aželis (Vilniaus miesto SC/„Vitus“). Jis antrą vietą užėmusį Roką Dirmantą („Viesulo“ SC/„Pajūris“) aplenkė 3 sek. Trečias finišavo A. Mikutis.

Jaunių merginų pavienio starto lenktynes (10 km) laimėjo Paulina Patinskaitė (PRSSG). Antra buvo Akvilė Gedraitytė (PRSSG/„Fortūna“), o trečia – Rimantė Žiliūtė (Šilalės SM/„Kvėdarna“). Jaunės grupinėse lenktynėse (35 km) kovojo kartu su jaunučiais. Tarp merginų nugalėjo Lietuvos ir Belgijos pilietybes turinti Gloria van Mechelen („Cannibal“). Antrą vietą užėmė A. Gedraitytė, o trečią – Erika Župerkaitė (Panevėžio Kūno kultūros ir sporto centras/PRSSG/„El-Eko Sport“).

Tarp jaunučių vaikinų 1-4 vietas užėmė „Cannibal“ komandos atstovai. Prizininkais tapo Latvijos ir Estijos dviratininkai, o ketvirtas buvo Lietuvos ir Belgijos pilietybes turintis Vlad van Mechelen. Jaunučių pavienio starto lenktynes (10 km), kuriose dalyvavo 31 dviratininkas, laimėjo latvis Roberts Cukurs („Cannibal“). Antras buvo Rokas Adomaitis („Viesulo“ SC/„Pajūris“), o trečias – Kostas Kardelis (Kaunas).

Jaunučių merginų pavienio starto lenktynes (10 km) laimėjo Gustė Stanišauskaitė (Šilalės SM/„Kvėdarna“). Antrą vietą iškovojo Rūta Rastauskaitė (PRSSG), o trečią – Auksė Strainytė (Šilalės SM/„Kvėdarna“). Grupinėse lenktynėse (25 km) pirma buvo R. Rastauskaitė, antra – A. Strainytė, o trečia – Monika Juškevičiūtė (Šilalės SM/„Kvėdarna“).

13-14 metų mergaičių grupėje tiek pavienio starto (5 km), tiek grupinėse lenktynėse (15 km) nugalėjo Skaistė Kamilė Mikašauskaitė (Šilalės SM/„Kvėdarna“), antra buvo jos komandos draugė Austėja Žekaitė, o trečia – Miglė Daneikaitė (Utenos DSC).

13-14 metų berniukų pavienio starto lenktynėse (10 km) 1-2 vietas iškovojo Utenos DSC atstovai Aironas Gerdauskas ir Rokas Stunžia, o trečias buvo Elminas Zakšauskas (Kauno SM „Gaja“). Grupines lenktynes (20 km) laimėjo R. Stunžia, antras finišavo Ignas Kertenis (Kaunas), o trečias – A. Gerdauskas.

REZULTATAI

Varžybas organizavo ir vykdė Kauno sporto mokykla „Gaja“ (treneris Gintautas Volungevičius) ir Kauno raj. savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyrius. Šios varžybos buvo pirmosios, kuriose pasinaudota LDSF finansavimu varžybų rengimui.