Olivija Baleišytė Europos čempionate – 37-a

Pluė (Prancūzija) vykstančio Europos dviračių plento čempionato jaunimo (iki 23 metų) merginų grupinėse lenktynėse trečiadienį Olivija Baleišytė užėmė 37-ą vietą.

Europos jaunimo čempione tapo 2016 metų pasaulio jaunių čempionė italė Elisa Balsamo. Ji 81,9 km (6 ratai po 13,65 km) nuvažiavo per 2 val. 15 min. 27 sek. (vid. greitis – 36,275 km/h). Sidabrą pelnė olandė Lonneke Uneken, o bronzą – danė Emma Cecilie Jorgensen. Nugalėtojos laikas įskaitytas 2-32 vietas užėmusioms dviratininkėms.

Europos plento čempionate debiutavusi Lietuvos treko rinktinės narė O. Baleišytė nuo nugalėtojos atsiliko 33 sek. „Maniau, kad bus 100 kartų blogiau. Labai apmaudu, kad, likus maždaug 500 metrų iki paskutinio kalno viršūnės, nebeatlaikiau grupės tempo. Esu ir patenkinta, ir nusivylusi, nes galėjau kovoti finiše”, – sakė Olivija, kuriai rugsėjo 3-iąją sukaks 22-eji.

Europos čempionato jaunimo grupinėse lenktynėse pirmą kartą dalyvavusi 19-metė Akvilė Gedraitytė (+8.54) finišavo 60-a.

Lenktynėse dalyvavo 70 dviratininkių iš 20 šalių. Klasifikuotos 62 lenktynių dalyvės.

Nuo 13.00 val. vyksta vyrų grupinės lenktynės (177,45 km). Jose startavo Venantas Lašinis.