Olivija Baleišytė – Europos jaunimo vicečempionė!

Antradienį Anadijoje (Portugalija) prasidėjo Europos jaunių (iki 18-os metų) ir jaunimo (iki 23-ejų metų) dviračių treko čempionatas. Jau pirmą varžybų dieną Lietuvai medalį pelnė Olivija Baleišytė. 18-metė paneviežietė, kurią treniruoja Antanas Jakimavičius bei Solveiga Baleišytė, jaunimo merginų atkrintamosiose lenktynėse iškovojo sidabrą!

Pirmąja šios rungties Europos jaunimo čempione tapo 20-metė britė Emily Nelson. Ji atakavo iki finišo likus pusantro rato, o Lietuvos dviratininkė jos nebesivijo. Bronzos medalis atiteko 21-erių metų ispanei Ziortzai Isasi. Ketvirtą vietą užėmė Rusijos, penktą – Italijos, o šeštą – Čekijos atstovės.

„Pernai Europos elito čempionate buvau penkta, todėl giliai širdyje tikėjausi medalio. Bet, važiuodama į viešbutį, pora kartų patikrinau kišenę, norėdama įsitikinti, ar tikrai medalis mano, – sakė O. Baleišytė. – Startavome iš antro karto, nes po pirmo starto jau pačiame pirmame viraže įvyko didelė griūtis. Atkrintamosiose lenktynėse visada visos važiuoja lyg išprotėjusios. Sunkiausia buvo saugoti poziciją priekyje ir nenugriūti.”

Atkrintamosiose lenktynėse, kuriose kas du ratai pasitraukia po vieną lenktynių dalyvį, startavo 14-a dviratininkių. Tik prasidėjus rungčiai griuvo penkios dviratininkės (Olivija griūties išvengė) ir lenktynės buvo sustabdytos maždaug dešimčiai minučių. Per incidentą labiausiai nukentėjo E. Nelson, bet ji vėl stojo į startą ir sugebėjo iškovoti aukso medalį.

Jaunių merginų komandų sprinto atrankoje Arūnė Savičiūtė ir Viktorija Šumskytė (36,332 sek.) liko paskutinės, penktos. Nuo ketvirtos vietos ir kelialapio į pirmą etapą lietuves skyrė 0,407 sek. Geriausiai atrankoje pasirodė Rusijos dviratininkės (35,107 sek.). Šioje rungtyje dar dalyvavo Vokietijos, Didžiosios Britanijos bei Lenkijos sportininkės.

Jaunių merginų skrečą (7,5 km; 30 ratų) laimėjo italė Martina Fidanza. Antrą vietą užėmė Čekijos, o trečią – Didžiosios Britanijos atstovės. Kristina Kazlauskaitė, aplenkusi keturias varžoves iš Airijos, Olandijos, Ukrainos ir Rusijos, užėmė devintą vietą.

Europos jaunių ir jaunimo čempionate dalyvauja septyni Lietuvos dviratininkai.

O. Baleišytė pernai tapo Europos jaunių 2 km asmeninių persekiojimo lenktynių čempione ir pasaulio jaunių rekordininke bei daugiakovės (omniumo) vicečempione. Užpernai Olivija Europos jaunių ir jaunimo pirmenybių asmeninėse persekiojimo lenktynėse pelnė bronzos medalį. Pernai O. Baleišytė debiutavo Europos suaugusiųjų treko čempionate. Jo atkrintamosiose lenktynėse lietuvė užėmė penktą vietą.