Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Olivija Baleišytė Europos jaunių ir jaunimo čempionate – aštunta

Gente (Belgija) vykstančio Europos jaunių (17-18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) dviračių treko čempionato antrąją dieną – trečiadienį – Lietuvos atstovė Olivija Baleišytė jaunimo merginų skrečo rungtyje (40 ratų, 10 km, 18 dalyvių) užėmė aštuntą vietą.

Foto: Tomas Gaubys

Nugalėjo rusė Darija Malkova. Sidabrą pelnė ukrainietė Oksana Kliačina, o bronzą – lenkė Darija Pikulik.

Iki finišo likus 10 ratų, O. Baleišytė su olande Kirstie van Haaften buvo atitrūkusios nuo varžovių per 50 metrų. Bet po poros ratų jos buvo pavytos.

Jaunių merginų atkrintamosiose lenktynėse (17 dalyvių) Lietuvos jaunių plento čempionė Akvilė Gedraitytė užėmė devintą vietą.

Nugalėjo olandė Daniek Hengeveld. Antrą vietą užėmė britė Amelie Sharpe, o trečią – Taisija Čurenkova.

Treke likus 13-ai dalyvių, A. Gedraitytė griuvo ir varžybos buvo sustabdytos. Bet netrukus Akvilė grįžo į grupę ir atsilaikė dar keturiuose finišuose. Šioje rungtyje kas du ratus iškrenta po vieną dviratininkę.

Foto: Dario Belingheri/BettiniPhoto

„Nieko rimto nenutiko. Man labai trūksta patirties treke, – sakė Akvilė. – Jaučiuosi užsidėjusi didelį pliusą savo dviratininkės kelyje. Žinoma, jaudulio buvo iki dangaus, bet ne toks jau ir baisus tas trekas, kaip visuomet maniau. Devinta vieta – ne kosmosas, bet galvojau, kad bus prasčiau. Galima sakyti, kad pranokau savo lūkesčius.“

Jaunių vaikinų atkrintamosiose lenktynėse (19 dalyvių) Mantas Bitinas užėmė 13-ą vietą.

Aukso medalį iškovojo vokietis Tim Teutenberg, sidabro – graikas Panagiotis Karatsivis, o bronzos – čekas Luboš Kominek.

APIE ČEMPIONATĄ

Informaciją parengė Tomas Gaubys