Olivija Baleišytė Europos treko čempionate – aštunta

Trečiadienį Plovdive (Bulgarija) prasidėjo Europos dviračių treko čempionatas. Pirmoji iš lietuvių startavusi panevėžietė Olivija Baleišytė skrečo rungtyje (10 km, 40 ratų) užėmė aštuntą vietą.

Olivija Baleišytė. Foto: Tomas Gaubys

Nugalėjo 2019 metų Europos žaidynių vicečempionė italė Martina Fidanza. 21 metų dviratininkė finišo tiesiojoje aplenkė nuo 28-ojo rato pirmavusią baltarusę Hanną Cerach. Bronzos medalį pelnė ukrainietė Tetjana Klimčemko.

Skrečo rungtyje dalyvavo 14 dviratininkių iš tiek pat šalių.

Europos čempionate debiutavo Mantas Bitinas. 18-metis panevėžietis atkrintamosiose lenktynėse užėmė 15-ą vietą. Mantas pranoko Slovakijos ir Bulgarijos dviratininkus.

Europos čempionu antrą kartą tapo 22 metų britas Matthew Walls. Jis auksą iškovojo ir 2018 metais. Sidabrą pelnė portugalas Iuri Leitao, o bronzą – rusas Sergej Rostovcev.

Senojo žemyno pirmenybėse, kurios baigsis sekmadienį, Lietuvai atstovauja septyni sportininkai.