Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Olivija Baleišytė Europos treko čempionate – šešta

Miunchene (Vokietija) vykstančio Europos dviračių treko čempionato moterų eliminavimo rungtyje šeštadienį Lietuvos atstovė Olivija Baleišytė iškovojo šeštą vietą.

Europos čempione tapo pasaulio vicečempionė belgė Lotte Kopecky. Sidabrą pelnė britė Pfeiffer Georgi, o bronzą – olandė Mylene de Zoete.

Lentynėse dalyvavo 17 dviratininkių. Iškritus trims dalyvėms, griuvo penkios dviratininkės ir lenktynės buvo sustabdytos. Po griūties pasaulio čempionė dėl galvos sutrenkimo italė Letizia Paternoster buvo išgabenta į ligoninę. Po priverstinės pertraukos į lenktynes grįžo 11 dviratininkių.

O. Baleišytė Europos pirmenybių eliminavimo rungtyje 2016 metais buvo penkta, 2017 ir 2021 metais – aštunta, o 2020 metais – 12-a.

Vyrų sprinto lenktynių kvalifikacijoje (22 dalyviai) Vasilijus Lendel užėmė 8-ą, o Svajūnas Jonauskas – 15-ą vietas. Lietuviai 200 m distanciją iš eigos įveikė atitinkamai per 9,87 sek. ir 10,035 sek.

2020 metų Europos čempionato bronzos medalio laimėtojas V. Lendel aštuntfinalyje pralaimėjo vengrui Sandor Szalontay (9 vieta kvalifikacijoje) ir galutinėje įskaitoje užims 10-ą vietą.

S. Jonauskas šešioliktfinalyje įveikė ukrainietį Vladyslavą Denysenko (18), o aštuntfinalyje pralaimėjo 2019 metų pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojui lenkui Mateusz Rudyk (2). Svajūnui atiteks 15 vieta.

REZULTATAI

Sekmadienį 11.15 val. (Lietuvos laiku) prasidės Europos dviračių plento čempionato vyrų grupinės lenktynės (207,9 km). Jose dalyvaus keturi Lietuvos dviratininkai: Ignatas Konovalovas, Evaldas šiškevičius, Venantas Lašinis ir Mantas Januškevičius. Startuos 142 dviratininkai iš 33 šalių. Finišas numatytas apie 16.30 val.

Informaciją parengė Tomas Gaubys/LDSF