Oliviją Baleišytę pasaulio čempionate sustabdė ne varžovės, o teisėjai

Sen Kantene (Prancūzija) vykstančio 119-ojo pasaulio dviračių treko čempionato moterų eliminavimo rungtyje (atkrintamosios lenktynėse) ketvirtadienį Olivija Baleišytė užėmė 12-ą vietą. Lietuvos atstovė buvo eliminuota 13-a už taisyklių pažeidimą – po susistumdymo su Belgijos dviratininke išvažiavo ant vidinėje treko dalyje esančios mėlynos juostos.

Pasaulio čempionės titulą iškovojo praėjusių metų pasaulio vicečempionė ir šių metų Europos čempionė belgė Lotte Kopecky. Beje, ji šiemet Australijoje vykusiame pasaulio dviračių plento čempionato grupinėse lenktynėse finišavo antra. Sidabrą pelnė 2020 metų Europos vicečempionė italė Rachele Barbieri, o bronzą antrus metus iš eilės – amerikietė Jennifer Valente.

„Tikėjausi gero rezultato. Žinojau, kad esu pajėgi iškovoti net labai aukštą vietą, bet šios dienos lenktynės dar kartą parodė, kad eliminavimo rungtis yra nenuspėjama. Lenktynės buvo labai sudėtingos: dviratininkės labai stumdėsi, grupėje buvo daug judesio, todėl nuolat reikėjo kovoti dėl savo pozicijos. Gal šiek tiek persistengiau su savo agresyvumu ir buvau nuimta. Labai liūdna, nes, įpusėjus varžyboms, jaučiausi tikrai gerai, – sakė O. Baleišytė. – Dvi rungtys, kuriose galėjau pasiekti aukštų rezultatų, jau prabėgo, dar laukia omniumas. Laukia labai sunki kova visose keturiose rungtyse. Tikiuosi, kad nebekartosiu per pirmąsias dvi varžybų dienas padarytų klaidų ir pavyks pasiekti geresnį rezultatą. Pasikartosiu, kad savijauta tikrai labai gera. Skaičiukai skrečo ir eliminavimo protokoluose tikrai neatspindi tikrojo mano pajėgumo. Norėtųsi, kad rezultatas omniume atitiktų mano galimybes.“

„Greičiai didėja, konkurencija auga, norinčių ir galinčių užkopti ant prizininkų pakylos daugėja. Vyko labai atkakli kova. Olivija tikrai buvo pajėgi užimti aukštesnę vietą, gal net būti pirmajame penkete. Ji dar nerealizavo savęs šiame čempionate“, – sakė Lietuvos dviračių treko rinktinės treneris Dmitrij Leopold

Atkrintamosiose lenktynėse dalyvavo 24 dviratininkės iš tiek pat šalių.

REZULTATAI

Olivija pernai pasaulio čempionato eliminavimo rungtyje iškovojo penktą vietą (aukščiausią karjeroje).

O. Baleišytė, kuri trečiadienį skrečo rungtyje buvo 23-ia, penktadienį dalyvaus omniume (daugiakovės varžybose, 24 dalyvės). Jos pradidės 16.04 val. (Lietuvos laiku) skrečo rungtimi. 17.49 val. daugiakovininkės startuos tempo lenktynėse, 20.35 val. – eliminavimo rungtyje, o 22.02 val. – grupinėse lenktynėse dėl taškų.

Tokijo olimpinių žaidynių dalyvė O. Baleišytė 2021 metų planetos pirmenybių omniume iškovojo aštuntą vietą.

Vyrų keirino rungtyje (28  dalyviai) Svajūnui Jonauskui nepavyko pasiekti ketvirtfinalio. Galutinėje įskaitoje lietuvis pasidalino 23-ią vietą.

Svajūnas Jonauskas.

Trečią kartą pasaulio čempionate dalyvaujantis Lietuvos dviratininkas pirmojo etapo pirmajame važiavime buvo trečias. Nuo antros vietos ir kelialapio į ketvirtfinalį Svajūną skyrė tik 0,064 sek. Pirmąjį važiavimą laimėjo Tokijo olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas, 2020 ir 2021 metų pasaulio bei 2019 metų Europos čempionas olandas Harrie Lavreysen. Antras buvo Malaizijos atstovas Muhammad Sahrom. S. Jonauskas aplenkė Prancūzijos ir Ispanijos dviratininkus.

Pirmajame paguodos važiavime S. Jonauskas liko paskutinis, ketvirtas. Lietuvį aplenkė Tailando, Kazachstano ir Vokietijos dviratininkai. Iš keturių paguodos važiavimų į ketvirtfinalį pateko po du geriausius dviratininkus.

„Liudna. Turėjau dvi galimybes iškopti į ketvirtfinalį, bet nepasinaudojau nė viena. Jėgų kaip ir netrūko. Manau, kad pristigo sėkmės“, – komentavo S. Jonauskas, kuris trečiadienį kartu su Vasilijumi Lendel ir Laurynu Vinskumi komandų sprinto lenktynėse užėmė 13-ą vietą.

Pasaulio čempionu trečius metus iš eilės tapo H. Lavreysen. Sidabrą antrus metus iš eilės pelnė kitas olandas Jeffrey Hoogland, o bronzą iškovojo kolumbietis Kevin Quintero.