Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Olivija Baleišytė pasaulio jaunių čempionato omniume – šešta

Dviratininkė Olivija Baleišytė Šveicarijoje surengto pasaulio jaunių (iki 18 metų) treko čempionato daugiakovės varžybose (omniume) užėmė šeštą vietą. 17-metė panevėžietė, neseniai tapusi Europos omniumo vicečempione, šešiose rungtyse surinko 164 taškus. 

Olivija Baleišytė 

® Tomas Gaubys

Aukso medalį iškovojo Europos jaunių čempionė italė Elisa Balsamo, surinkusi 209 taškus. Sidabras atiteko Naujosios Zelandijos atstovei Michaelai Drummond (196 tšk.), o bronza – kanadietei Maggie Coles-Lyster (192 tšk.).

Ketvirta liko rusė Marija Novolodskaja (176 tšk.), o penkta – britė Eleanor Dickinson (170 tšk.).

Po šeštadienį vykusių trijų rungčių O.Baleišytė užėmė trečią vietą. Ji skrečo rungtyje (7,6 km; 38 ratai) buvo klasifikuota šešta, 2 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse užėmė pirmą vietą (2.23,544), o atkrintamosiose lenktynėse buvo penkta. Beje, pirmojoje rungtyje, iki finišo likus vos porai metrų, Olivija po kontakto su Naujosios Zelandijos dviratininke griuvo. Lietuvos dviratininkė finišą pasiekė čiuoždama, o netrukus finišo liniją kirto ir dviratis. Prieš griūtį Olivija buvo trečioje pozicijoje, o po finišo teisėjai jai skyrė šeštą vietą.

„Tereikėjo ramiai finišuoti, bet nesugebėjau. Bandžiau lenkti varžovę iš Naujosios Zelandijos, o ši tuo metu truputį pasidavė į šoną ir susilietėme ratais. Griuvau ir dar nusinešiau nespėjusią mane aplenkti Kanados dviratininkę. Pati kalta, nes per daug drąsiai važiavau, – šeštadienį sakė O.Baleišytė. – Labai gaila, kad iš trečios vietos gavosi šešta. O tie taškeliai labai brangiai kainuoja. Be to, per griūtį nusideginau visą šoną ir patyriau nugaros sumušimą. Laukia bemiegė naktis… Yra kaip yra, nieko nebepakeisi. Reikia su tuo susitaikyti ir nepasiduoti”.

Nepaisant patirtų sužalojimų, O.Baleišytė sugebėjo laimėti antrąją rungtį ir aplenkti pasaulio 2 km asmeninių persekiojimo lenktynių čempionę rusę Mariją Novolodskają beveik dviem sekundėmis.

Sekmadienį ketvirtojoje rungtyje – 500 m pavienio starto lenktynėse – O.Baleišytė užėmė šeštą vietą (36,799 sek.) ir bendrojoje įskaitoje išliko trečia. Penktojoje rungtyje – vieno rato iš eigos lenktynėse – lietuvė buvo aštunta ir bendrojoje įskaitoje nukrito į penktą poziciją. 20 km (100 ratų) grupinėse taškų lenktynėse su 10 tarpinių finišų Olivija pelnė šešis taškus ir galutinėje įskaitoje liko šešta.

Daugiakovės atrankos varžybose (10 km; 50 ratų su penkiais tarpiniais finišais) dalyvavo 21 dviratininkė, o į pagrindines varžybas pateko 16. Olivija pirmoje atrankos grupėje buvo šešta.

O.Baleišytė 2 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse užėmė taip pat šeštą vietą.

Informaciją parengė Tomas Gaubys