Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Olivija Baleišytė – penkta pasaulyje!

Rubė mieste (Prancūzija) vykstančio 118-ojo pasaulio dviračių treko čempionato atkrintamosiose lenktynėse ketvirtadienio vakarą puikiai pasirodė Olivija Baleišytė. 23 metų panevėžietė pirmą kartą į pasaulio pirmenybių programą įtrauktoje rungtyje (21 dalyvė) iškovojo penktą vietą. Tai – aukščiausia jos pozicija pasaulio čempionate per visą karjerą.

Olivija Baleišytė. Foto: Gediminas Bagdonas

Pasaulio čempione tapo italė Letizia Paternoster. Sidabrą pelnė belgė Lotte Kopecky, o bronzą – amerikietė Jennifer Valente, kuri trečia buvo ir skrečo rungtyje. Ketvirtą vietą užėmė Rusijos dviračių sporto federacijos atstovė Marija Novolodskaja. 

O. Baleišytė neseniai vykusio Europos čempionato atkrintamosiose lenktynėse buvo aštunta. 2019 ir 2020 metų pasaulio čempionatų skrečo rungtyje Olivija buvo šešta.

Vyrų keirino rungtyje (25 dalyviai) Lietuvos atstovams nepavyko patekti į pusfinalį, kuriame dalyvauja 12 dviratininkų. Vasilijus Lendel ir Svajūnas Jonauskas galutinėje įskaitoje pasidalijo 17-ą vietą. Pirmojo etapo pirmajame važiavime V. Lendel buvo paskutinis, septintas, o S. Jonauskas antrajame važiavime – priešpaskutinis, penktas. Iš keturių važiavimų į pusfinalį pateko po du geriausius dviratininkus. V. Lendel pirmajame (5 dalyviai), o S. Jonauskas antrajame (4 dalyviai) paguodos važiavimuose buvo treti. Iš keturių paguodos važiavimų į pusfinalį pateko po vieną dviratininką.

Penktadienį 14.00 val. Lietuvos laiku O. Baleišytė startuos daugiakovės atrankoje – grupinėse lenktynėse dėl taškų (60 ratų, 15 km, 6 tarpiniai finišai).

Lietuvos dviratininkų pasirodymai pasaulio čempionate:

  • 5 vieta – Olivija Baleišytė (atkrintamosios lenktynės, 21 dalyvė)
  • 13 vieta – Olivija Baleišytė (skrečas, 20 dalyvių)
  • 17 vieta – Vasilijus Lendel (keirinas, 25 dalyviai)
  • 17 vieta – Svajūnas Jonauskas (keirinas, 25 dalyviai).

Informaciją parengė Tomas Gaubys/LDSF